Emeklilerin Banka Promosyonu Alacakları Tarih Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu A Haber'de önemli açıklamalar yaptı. Bakan Müezzinoğlu promosyon ödemelerinin ne zaman yapılacağını da söyledi.

EKONOMİ 16.02.2017, 22:56
Emeklilerin Banka Promosyonu Alacakları Tarih Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, A Haber'de merak edilen konularda açıklamalar yaptı. 

PTT'de İlave Oldu:

Emeklilere banka promosyonu verecek bankalar sonrası PTT'nin de promosyon vereceğini belirten Bakan Müezzinoğlu, emeklileri yüzde 10'luk bir oranının maaşlarını PTT'den aldığını söyledi. Bakan Müezzinoğlu konu ile ilgili olarak: "16 bankaya PTT de ilave oldu. Emeklilerimizin yüzde 10'u PTT kanalıyla maaş alıyor. dedi.

Bakan Müezzinoğlu ayrıca birçok bankanın promosyon ödemelerine imza attığını belirtti.

Promosyon Ödemelerinde Artış Olacak mı?

Bakan Müezzinoğlu, bu konu ile ilgili olarak: "Emeklilerimize farklı önerilerde bulunan bankalar olacak. Bankaların farklı bonuslar üzerinde çalıştığını duyduk. Bundan sonrası onlara ait. Rekabete açık bir konu. Bizim belirlediğimiz rakamların üzerine hangi bonusları eklerlerse biz mutlu oluruz. Biz taban olarak başardık. Rekabet için üzerine ne getirirlerse emeklilerimize hayırlı olsun." dedi.

Özel bankaların, emeklileri kendilerine çekmek için taban promosyon ücretlerinin üzerine, farklı kampanyalar yapması bekleniliyor. Milyonlarca emekli, bankaların promosyon koşullarını merak ediyor.

Promosyon Ücretleri Ne Zaman Ödenecek?

Bakan Müezzinoğlu, promosyon ödemelerinin yapılacağı tarih ile ilgili olarak, Mart, Nisan, Mayıs aylarını işaret etti. Promosyon ödemelerinin, bu aylarda son bulacağı belli oldu. Bakan Müezzinoğlu konu ile ilgili olarak: "Mart Nisan Mayıs ayında bu promosyon ödenecek" dedi.

Promosyonda Taban Ücretler:

Emekli vatandaşlara verilecek olan promosyon 3 yıllık olacak ve tek seferde verilecek. Promosyonu alan emekli, promosyonu aldığı yerden 3 yıl boyunca maaşını alacak. Emekli maaşı 1000 TL altında olan emekli vatandaşlar, 300 TL emekli promosyon ücreti alacaklar. Emekli maaşı 1000 TL ve 2000 TL arası olan vatandaşlar ise 375 TL promosyon ücreti alacaklar. Emekli maaşı 2000 TL üzerinde olan emekli vatandaşlar ise, 450 TL emekli promsyon ücreti alacaklar.

Emekli Vatandaşlar Bekliyor

Sosyal medyada promosyon ödemeleri ile ilgili yazılar yazan emekli vatandaşlar, artık promosyon ücretlerinin bir an önce yatırılmasını beklediklerini belirttiler.

Kamupersoneli.net | Ankara

Yorumlar (0)