Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Bilindiği gibi emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki defa bin TL ikramiye ödemesi yapılıyor. Peki Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

EKONOMİ 07.08.2019, 12:49
Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

11-14 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı kutlanacak. Emekliler tarafından Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödenmesi bekleniyor. Milyonlarca emekli tarafından ikramiyelerin ne zaman ödeneceğine ilişkin beklenen açıklama Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından geldi. Bakan Selçuk ikramiyelerin ödenme tarihini açıkladı.

İKRAMİYELER NE ZAMAN ÖDENECEK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında yaklaşık 12 milyonu aşkın emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağını ifade etti. Buna göre emeklilerin bayram ikramiyeleri 8-9 Ağustos’ta ödenecek.

Buna göre ikramiyeler SSK kapsamında olanlara 8 Ağustos, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara da 9 Ağustos’ta ödenecek.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında 12 milyon 142 bin kişiye ödenecek toplam ikramiye miktarının yaklaşık 10 milyar 800 milyon lira olduğunu ifade etti.

Bakan Selçuk'un bu konu hakkındaki açıklamaları şöyle oldu:

"Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum"

Yorumlar (0)