Emeklilerin Ocak Ayında Alacakları Zamlar Belli Olmaya Başladı !

Enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandıkça emeklilerin alacakları zamlarda hesaplanmaya başlıyor. Açıklanan rakamlara göre emekliler Ocak ayında 212 TL'ye kadar zam alabilecek.

Emeklilerin Ocak Ayında Alacakları Zamlar Belli Olmaya Başladı !

SSK ve Bağ-Kur emeklileri yeni zam oranlarını öğrenmeye başladı. Ocak ayında verilecek zamlarla ilgili ilk rakamlar da ortaya çıkmaya başladı. Açıklanan enflasyon oranlarına göre yapılan hesaplamalarda üç ayrı zam ihtimali beliriyor. 

Buna göre emeklilerin Ocak ayında yüzde 3, yüzde 3,5 ve yüzde 5,01 oranında zam alması gündemde.

3'LÜ ZAM PAKETİ

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan rakamlara göre yapılan hesaplamalarda zam miktarları ek ödemeler hariç 127 TL, 148 TL ve 212 TL olmak üzere zam oranı olacak. Bu kapsamda bilindiği gibi Temmuz - Eylül döneminde enflasyon yüzde 1.32 olarak gerçekleşti. 

Konu ile ilgili olarak Takvim Gazetesinin aktardıklarına göre uzmanlar, bu rakamlar doğrultusunda 2017'nin ikinci yarısındaki enflasyonun, yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranının yüzde 3 ya da yüzde 3.5 seviyesinde gerçekleşebileceğini belirtiyor. Emeklilerin maaş tablosunu kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

MAAŞLAR NASIL OLACAK?

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 16:58
YORUM EKLE