Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) Hakkında Kanun Teklifi Meclise Geliyor

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların talebinin yeniden Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulması bekleniyor. EYT hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) Hakkında Kanun Teklifi Meclise Geliyor

MHP tarafından emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi için bir kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulmuştu ancak kabul edilmemişti.

TBMM'nin açılması ile MHP2nin EYT teklifinin yeniden gündeme gelmesi bekleniyor.

İLK ETAPTA 450 BİN KİŞİ EMEKLİ OLACAK

Konu ile ilgili olarak Türkiye gazetesinden Sefa Bilgitekin'in aktardıklarına göre bazı AK Partili milletvekillerinin yeşil ışık yaktığı düzenleme, 2,3 milyon kişiyi ilgilendiriyor ve ilk etapta 450 bin kişi emekli olacak.

Söz konusu düzenleme emeklilik için primi tamamlayıp yaşı bekleyenlere müjde niteliği taşıyor ve TBMM'nin açılması ile Genel Kurul'da kabul edilir ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanırsa, 8 Eylül 1999'dan önce işe başlayanlar erken yaşta emeklilik şansını yakalayacak.

Emeklilik yaşı düzenleme kabul edilirse kadınlarda 38 erkeklerde ise 43 olabilecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bedri talay
Bedri talay - 9 ay Önce

Esnaf olarak battık tek umudumuz hak ettiğimiz emeklilik kim hakkımızı verirse oyumuzu ona vereceğiz Allah yardımcımız olsun açız aç duyan yokmu

Ünal Sağıroğlu
Ünal Sağıroğlu - 8 ay Önce

Bu ülkede adalet diye birşey yok