Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Hakkında Başbakan Yıldırım ve Muharrem İnce'nin Açıklamaları

Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında yaşanan gelişmeleri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bu konu hakkında Başbakan Yıldırım reformu bozmanın Türkiye'yi krize götüreceğini ifade etti. Bunun ardından Muharrem İnce ise ilk 100 gün içinde EYT konusunu çözeceğini ifade etti.

EKONOMİ 20.06.2018, 13:47 20.06.2018, 15:27 Batuhan
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Hakkında Başbakan Yıldırım ve Muharrem İnce'nin Açıklamaları

24 Haziran seçimlerine günler kala liderler seçim vaatlerini açıklamaya devam ediyorlar.

Sosyal medyada ve çeşitli platformlarda emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesi için çeşitli paylaşımlar yapılıyor ve talepler belirtiliyor. 

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar seçim döneminde kendi sorunlarının çözülmesini talep ediyorlar. Peki seçim vaatlerine göre emeklilikte yaşa takılanların sorunları hakkındaki gelişmeler neler? 

Bu konu ile ilgili olarak tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI 

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında emeklilikte yaşa takılanların sorunları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında Süleyman Demirel zamanından bu yana olan bir reform olduğunu ifade ederek emeklilikte yaşa takılanlar için bu reformun bozulması durumunda Türkiye'nin krize sürükleneceğini bundan dolayı reformu bozmayacaklarını ifade etti. 

MUHARREM İNCE'NİN AÇIKLAMALARI

Ayrıca CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'de cumhurbaşkanı olarak seçilirse ilk 100 gün içinde yapacaklarını açıkladı. Muharrem İnce açıklamalarında emeklilikte yaşa takılanların sorunları hakkında da değerlendirmelerde bulundu ve bu sorunu ilk 100 gün içinde çözeceklerini ifade etti. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (64)
Kemal Aydın 1 yıl önce
İşinize gelmeyeyince kriz öylemi yaptığınız israf yüzünden krizdeyiz siz saraylarda lale devri yaşayın millet aç bumu adalet adınızdan utanın haram zıkkım olsun o yediğiniz vergilerimiz.
Mustafa 1 yıl önce
Reform halkin yararina hak yemeden yapilir eyt Hakini vermeyenleri ALLAH hak gaspina ugratsinki bizi anlasinlar tok acin halinde anlamazmis
EYT Yelız 1 yıl önce
Oylarımız Ince'ye demektır o zaman
Polat 1 yıl önce
Şimdi eyt nın çözümü muharrem incemi
osman 1 yıl önce
Isine geldiklerina para var sureyililere her ay 600 tl veriyor sen yasa takilanlari gormezlik gel bakalaim ey adaletten bahseden akp insalllah secimde uzerinize ince ince kar yagacakkkk az kaldi eytin gucunu siz yine gormezlikten gelin pazar gunu goreceguz
Eski akpli 1 yıl önce
İşçi için ve eyt liler için hiç bir vaat vermeyen AKP ye bu sefer oy yok.oyum emanet olarak Muharrem inceye
Oktay 1 yıl önce
muharrem ince bu vaadiyle açık ara kazanır.
oy konusunda kararsızdım. teşekkürler sayın başbakan.
kendi vatandaşına kaynak bulamayıp misafirlere kaynak ayırırsanız kazanamazsınız. oyum chp ye
Mehmet 1 yıl önce
sayın eyt'li arkadaşlar bu hükümet bizi emekli yapmıyor chp başkanı muharrem ince bugün açıkladı i̇kdidara gelirsem 100. gün içinde herkezi emekli yapacam onlar bizim evlatlarımız diyor. mhp'de aynısını diyordu ona inanmayın mhp verilen oy akp gider. eyt'li arkadaşlar patates soğan 8 - 10 tl dünya nereye gidiyor biz nereye gidiyoz saygılarla.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın