Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) İçin Çözüm Başka Bahara Kaldı! Meclis Tatile Girdi

Milyonlarca EYT'nin merakla beklediği gelişme yaşanmadı. Seçimden sonra bedelli askerlik düzenlemesi ile EYT mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden EYT'lilerin ümitleri yine boşa çıktı.

EKONOMİ 26.07.2018, 09:14 31.01.2019, 02:21
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) İçin Çözüm Başka Bahara Kaldı! Meclis Tatile Girdi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu seçimden önceki süreçlerde çokça gündeme gelen konuların başında yer alıyordu.

Ayrıca bu konuda mağduriyet yaşayan çok sayıda vatandaş başta sosyal medya olmak üzere çok sayıda kampanyaya imza atmış ve seslerini duyurmaya çalışmışlardı.

Seçimin kritik dönüm noktası olarak ifade edilen Bedelli askerlik ve EYT mağduriyetlerinin seçimden sonra gerçekleşmesi bekleniyordu.

MECLİS TATİLE GİRDİ

Bedelli askerlik yasasının görüşülmesiyle beraber Şentop tarafından son oturumu gerçekleştirilen Meclis Genel Kurulu kapılarını kapattı.

Kamupersoneli.net olarak EYT ile alakalı olarak detayları paylaşmış ve mağduriyetlerin bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade etmiştik.

Meclis'in tatile girmesiyle beraber EYT mağduriyetleri yine giderilmedi ve tüm beklentiler boşa çıktı.

Başkan Erdoğan tarafından yeni kabinenin açıklanmasıyla beraber; Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk'un EYT konusunda bir çalışma yapıp yapmayacağı konusunu merak ediliyor.

Çok sayıda vatandaş bu konuyla alakalı olarak resmi bir düzenleme yapılmasını talepte bulunurken meclis'in tatile girmesi vatandaşları üzdü.

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun değişmesi ve yerine Zehra Zümrüt Selçuk'un getirilmesini değerlendiren EYT'liler yeni bakandan düzenleme bekliyorlardı.

Diğer yandan bu konuyla alakalı olarak eski Başbakan Binali Yıldırım seçimler öncesinde yaptığı açıklamalarda bu konunun Süleyman Demirel zamanından bu yana olan bir reform olduğunu ifade ederek emeklilikte yaşa takılanlar için bu reformun bozulması durumunda Türkiye'nin krize sürükleneceğini bundan dolayı reformu bozmayacaklarını söylemişti.

Ayrıca bu konu hakkında Bakanlardan veya AK Parti Milletvekilleri tarafından EYT hakkında resmi bir açıklama geldiğinde kamupersoneli.net olarak sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (10)
Osman 1 yıl önce
Haram olsun meclisteki çalışanlar hakkımı yiyorlar
Yusuf 1 yıl önce
Hakkim zikim haram olsun çikartmayin
Eyt 1 yıl önce
Bizi sallayan yok bakalım neolacak
EYT ADALET 1 yıl önce
Arkadaşlar EYT ile ilgili Devlet Bahçelinin sözü var ve çözerse o çözer, lütfen yoğun bi şekilde Ankara MHP iletişime bol msj.atıyoruz, lütfen ihmal etmeyin...
EYT ADALET 1 yıl önce
Arkadaşlar EYT ile ilgili Devlet Bahçelinin sözü var ve çözerse o çözer, lütfen yoğun bi şekilde Ankara MHP iletişime bol msj.
Eyt 1 yıl önce
Bir dahada oy falan yok akp zaten bu yuzden partiye vrrmedim bundan sonra omrum olursa cumhur bş.da vermiyecem
EYT-MEHMET 1 yıl önce
bence emeklilikte yaşa takılanlar için çözün sonbahara kaldı...
Ilyas 1 yıl önce
Mhp nin seçim beyannamesinde var bekleyip göreceğiz. Bir umut
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın