Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Konusunda Yaşanan Son Dakika Gelişmeleri

Emekli olmak adına mevzuatta yer alan taleplerden prim ve gün şartını tamamlamış ancak yaş şartından dolayı emekli olamayan vatandaşlar bu konuda hükumetten adım atılmasını bekliyorlar. Peki erken seçim öncesi EYT konusunda yürütülen bir çalışma var mı? EYT yasası seçimden önce çıkarılacak mı? Konuya dair son dakika gelişmelerini okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 03.05.2018, 03:04
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Konusunda Yaşanan Son Dakika Gelişmeleri

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar hükümetten erken seçim öncesinde bu konuda adım atılmasını talep ediyorlar. Bu konuda sosyal medya üzerinden çalışmalar yürüten EYT'liler yaşanacak her türlü gelişmeyi yakından takip ediyorlar. 

Peki erken seçim öncesinde veya 2018 yılı içerisinde hükümet Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda bir yasa çıkaracak mı? İşte detaylar, 

EYT KONUSUNDA YAŞANAN SON GELİŞMELER

Erken seçim kararının alınmasının ardından çok sayıda EYT'li sosyal medya üzerinden yapmış oldukları paylaşımlarla konunun gündeme gelmesini amaçlıyorlar. 

Binlerce vatandaş tarafından yakından takip edilen konuya dair talepler hükümet yetkililerine sunuluyor. 24 Haziran tarihinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olacağını hatırlatan EYT'liler seim öncesinde bu konuda somut bir adım atılmasını istiyorlar. EYT konusunda çözüm bekleyen adaylar paylaşımlarında sorunun çözümü için düzenleme yapacağını açıklayan partilere oy vereceklerini işaret ediyorlar. 

KONU EN SON CHP MİLLETVEKİLİ ÖZKAN YALIM TARAFINDAN DİLE GETİRİLDİ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu geçtiğimiz günlerde meclis gündemine geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım konuya dair açıklamalarda bulundu. EYT konusuna dair yapmış olduğu açıklamalarında CHP'nin iktidara gelmesi halinde bir defaya mahsus olmak üzere EYT'lileri emekli edeceklerini söyledi. Türkiye genelinde EYT mağduru çok sayıda mağdur olduğunu vurgulayan Özkan Yalım 24 Haziran'da başarılı olmaları halinde bu mağduriyeti gidereceklerini açıkladılar. 

KAMUPERSONELİ.NET OLARAK MHP MİLLETVEKİLİ ARZU ERDEM'E EYT SORUNUNU SORDUK

Kamupersoneli.net olarak geçtiğimiz günlerde MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'e konuya dair görüşlerini sorduk. Arzu Erdem konuya dair yapmış olduğu açıklamasında Suriyelilere harcanan paralara dikkat çekerek EYT'lilere harcanacak her kuruşun helal olacağını söyledi. ''4 milyon Suriyeliye 30 milyar dolar harcayabilen bir ülkeysek o zaman bizim öz evlatlarımıza harcayacağımız her kuruş helal. Bunu da buradan tekrar sizin vasıtanızla duyurmuş olayım. ''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (98)
mehmet acar 1 yıl önce
evimde oy kullanacak 9 kisi var. daha once ak partiye oy verdik. magduriyetimiz giderilmezse oyumuz vAllahi billahi iyi partinin
İbrahim 1 yıl önce
Seçim yaklaşıyor eyt çözülsün ..... Çözülmezse hükümete oy yok... Kolay
yaşar 1 yıl önce
Akp yapmaz takilmaya devam akp işçi oy vermesin oy verirsen surunmeyi hak
Ercan 1 yıl önce
Eyt sorununu çözmezse akp bundan sonra oy moy istemesin. Yeter artık birazda kendi halkınızı düşünün
Bizim olan haklarımızı geri verin kendi memleketimizde bizler suriyeli olduk.
Bu vatanı bizler koruduk suriyeliler deyil.
Milletinde bi sabrı var kazanılan haklar geri alınamaz.
Bu mu adaletiniz
Mehnet 1 yıl önce
Once eyt cozumu istyoruz sonra oy tum eyt lilere sesleniyorum oy vermeyin
Eytliler 1 yıl önce
Hakkı'mızı istiyoruz
Eyt Kenan 1 yıl önce
Eyt'li vatandaşlarımızın hakkını, iade etmeyen Yöneticilerimizi Allah'a havale ediyorum.
Ender Erol 1 yıl önce
Maduriyeti gidermiyen partiye oy yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın