Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası İçin Büyük Bir Adım Atıldı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası için çok önemli bir adım atıldı. EYT Yasası konusunda yaşanan son dakika gelişmesine göre, CHP EYT Yasasını gündeme getirecek bir başka formül ihtimalini gündeme aldı. CHP tarafından EYT Yasası adına atılan bu adıma dair detayları haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 03.10.2018, 18:18 04.10.2018, 01:09
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası İçin Büyük Bir Adım Atıldı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasası konusunda muhalefet partilerinin çalışmaları devam ediyor.  Bu kapsamda EYT Yasası konusunda önemli bir adım atan CHP, yasasının görüşülmesi adına B planını açıkladı. 

Bu konuda atılan adımlara dair değerIendirme ise Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel tarafından duyuruldu. İşte CHP'nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yasasına dair yeni hamlesi.

EYT YASASI İÇİN ÖNEMLİ HAMLE CHP'DEN GELDİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sözcü'ye vermiş olduğu röportajında Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda çok önemli bir açıklamada bulundu. Bu konuda CHP'nin attığı adımlara değinen Özgür Özel CHP grubunun emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözümü için uğraş verdiğini ve diğer partilerinde bu konuda duyarlı olması gerektiğini vurguladı. 

EYT Yasası'nın Meclis Komisyonunda görüşülmesine dair atmış oldukları adımları da değerlendiren Özgür Özel bu konuda başka bir yolun daha olduğunu söyledi ve yasanın nasıl görüşüleceğine dair planlarını anlattı. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in EYT Yasasına dair açıklaması, “AK Parti’li başkan komisyonu toplamazsa, ikinci adımımız var. Komisyon, 3’te bir üyenin çağrısıyla olağanüstü toplanabiliyor. 9 üyeye ihtiyaç var. 6’sı bizde var. 3 üyeyi kim tamamlarsa komisyon toplantıya çağrılır. Bu işin kaçışı yok. Sözler tutularsa, yaşa takılanlar emekli olur. Biz sözümüzün arkasındayız”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (13)
Hilmi 10 ay önce
büyüksün cehepe ne varsa sende var
Ahmet 10 ay önce
Özgür ÖZEL adam gibi adam.
Murat 10 ay önce
Altı yıldır Suriyelilere otuzbes milyar dolar harcayan hükümet,biz EYT mağdurlarına harcasa hiçbir sorunumuz kalmaz seçimler geliyor bizler parti kursak meslice geçeriz
Deniz 10 ay önce
Lütfen artık çıksın bu yasa.Hakkımızı istiyoruz.
Musa 10 ay önce
Kendilerinde böyle bir sorunu olsa hemen çıkartırlar yasayı kendi halkımızın hakkı bu Suriyeliler e milyarlarca Euro harcayacaklarına kendi halkımızın hakkını versinler.
A.yildiz 10 ay önce
Hadi hayırlısı olsun inşAllah.yerel seçimlerde oylar CHP ye
Dilek 10 ay önce
Chp grubu adına eyt ile çabalarınızdan dolayı parti adına konuşan özgül bey tsk ederiz.inşAllah sonuç odaklı cevap alırız.Gündemde birşey yok akpm demesi ne demek sureyelilere para var bize gelince yokmu?

Syg
sema özdemir 10 ay önce
milliyetçi hareket partisi nerede neden eyt' yi meclis gündemine getirmiyor . eyt'liler sadece alınterini istiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın