Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin TBMM'nin Acilen Karar Vermesi Gerekiyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası için yapmış olduğu açıklamasında bu konuda acilen karar verilmesi gerektiğini ifade etti. Muhalefet partileri olarak yasayı meclisten geçirebileceklerini ifade eden Ömer Fethi Gürer konunun AK Parti'nin gündeminde olmamasını da eleştirdi.

EKONOMİ 07.10.2018, 19:36
Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin TBMM'nin Acilen Karar Vermesi Gerekiyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için çalışmalar devam ediyor. EYT Yasası konusunda son açıklama ise CHP Niğde Milletvekili Gürer'den geldi. 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’nin ‘emeklilikte yaşa takılanlar’ olarak bilinen ve uzun yıllar boyunca sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşların beklentilerine bir an önce karşılık vermesi gerektiğini ifade etti. 

EYT YASASI İÇİN ACİLEN KARAR VERİLMESİ GEREKİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, EYT yasası konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu. EYT konusunda 1999 yılında çıkarılan yasayı hatırlayan Fethi Gürer bu yasa ile birlikte geriye dönük hak gaspı oluştuğunu söyledi. Bu yasa ile binlerce vatandaşın mağduriyet yaşadığını ifade eden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konunun TBMM'de acilen çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

“CHP Grup Başkanvekilleri, CHP’li milletvekillerinin verdiği kanun teklifleri üzerine, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonuna çağrıda bulundu. Komisyonun bir an önce toplanarak, ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelen emeklilikte yaşa takılanların sorunlarıyla ilgili verilen Kanun teklifleri konusunda karar vermelidir. 45 günlük yasal süre içinde komisyon toplanmazsa CHP olarak konuyu Meclis gündemine taşıyacağız”

MUHALEFET PARTİLERİ SORUNU ÇÖZEBİLİR

Ömer Fethi Gürer, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası için yapmış olduğu konuşmasında muhalefet partilerinin bu sorunu çözebileceğini söyledi. Muhalefet partilerinin milletvekili sayılarının çoğunlukta olduğuna işaret Fethi Gürer, tüm partilere çağrıda bulundu. 

“24 Haziran seçimlerinin ardından oluşan yeni aritmetikte parlamentoda muhalefet partilerinin çoğunluğunu oluştu. CHP’yle birlikte, iktidar partisinin haricindeki diğer partilerin de bu konuda sorunun çözümüne yönelik kanun teklifleri var. Bu sorunun çözümüne yönelik çalışmalara destek verdiğini açıklayan siyasi partilerin sözlerinde durmaları halinde, sorun çözülebilir”

NEDEN GÜNDEMDE YOK?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer konuşmasının sonunda ayrıca bu konunun neden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olmadığını sorguladı. Bu konuda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın gündemimizde yok açıklamalarını eleştiren Fethi Gürer, herkesin konuştuğu konunun cumhurbaşkanlığının gündeminde olmamasının düşündürücü olduğunu ifade etti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (14)
Ahmet 1 yıl önce
Akp nin gündeminde yokmuş 2019 mart ayın da bir akpli olarak akp de benim gündeminde yok 6 bin ikiz günüm olmuş 1988 de
Ahmet uçar 1 yıl önce
Eyt sorunu çözülmezse ak partiye oyum yok
Handan 1 yıl önce
Chp eyt hassasiyeti için teşekkür ederiz.Toplumun kanayan yarasıdır artik bu mesele ve ivedi çözülmesi gerekir.Insanlarin emeklilik hakkı gasp edilmiştir ve bu dünyanın hiçbir yerinde yasa geriye isletilmez isletilmemeli.Eyt nın yıllar önce hakettiği emeklilik geri verilmeli
recep 1 yıl önce
1993 gırıs 6390 gun var 42 yasında sonra bir işveren işe alırmı gençler zor iş buluyor meslek olmayınca bu insanlar ne yapsın
aç adam 1 yıl önce
CHP DEN ALLAH RAZI OLSUN SORUNUMUZU ÇÖZERSE ANCAK SEN ÇÖZERSİN GERÇEK HALKIN ADAMI SEFA ADAMI DEĞİL......
Yilmaz 1 yıl önce
1992 de sikortali calismaya basladim hala pirim oduyorum 7117 gun pirimim var emeklilik icin 9 yil calismam gerekiyor anlayacaginiz 12 bin yovmiyeyle emekli olacagim yazik bizlere tuzu kuru olanlarin gundeminde olmaya bilir
APACHEE 1 yıl önce
90'nın 2.ay'nın 1 den itibaren sigortalı olarak çalışıyorum pirim 9000 bin olmuş daha 5 yıl çalıştıktan sonra emekli olabileceğim EYT ' i çözmezlerse Mart seçimlerinde görüşürüz
Murat taşcı 1 yıl önce
1996 girişim var 3 sene sonra primin dolacak ama birde ama sı var her şeyde halka soruyor sular başkan olunca halkla alakası kalmadı herhalde halkı madur bırakıyorlar bu yükselişin birde ďüşüşü var hep tepede kalmayacaklardır birgün halka dönecekler halk ne yapacak sana oy yok diyecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın