Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sorunlarına Çözüm Arıyor ! EYT Hakkında Son Açıklama İnce'den Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşların sorununu çözeceğini seçim beyannamesinde gündeme getirdi. EYT'liler bir an önce bu sorunlarının çözülmesini talep ediyorlar...

EKONOMİ 03.06.2018, 09:02 12.02.2019, 19:06 Batuhan
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sorunlarına Çözüm Arıyor ! EYT Hakkında Son Açıklama İnce'den Geldi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu ve çeşitli vaatlerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı olarak seçilmesi halinde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) önemli adımlar atacağını da belirtti.

MUIHARREM İNCE'DEN EYT AÇIKLAMASI

Muharrem İnce açıklamalarının devamında Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarını çözeceklerini belirterek asgari ücret hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Asgari ücretin 2 bin 200 TL olacağını ifade eden Muharrem İnce emeklilere ikramiyenin de düzenleneceğini belirterek şöyle konuştu:

''Emekliler, biz dedik ki birer maaş onlar bin lira dedi. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı'na o anda asgari ücret kaç TL ise o asgari ücreti vereceğiz.''

CHP BİLDİRGESİNDE EYT ÇÖZÜMÜ

Peki CHP'nin seçim bildirgesinde Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında hangi ifadelere yer verildi? Söz konusu bildirgede "Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. Prim ödemeksizin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağız." ifadelerine yer verildi. 

Yorumlar (13)
Mehmet Demirok 1 yıl önce
Benim için ADALET yürüyüşü yapmaları bile büyük onurdur be dr bir EYT li olarak bu hükümete sandıkta hesabı soracağım 18 oyum var hepsi ince ve chp ye hayırlı olsun kalın sağlıcakla
Durmuş Memiş 1 yıl önce
Bende eyt liyim 2002 den buyana akp ye oy verdim bidahada akp ye oy vermiyecem
sancar sancak 1 yıl önce
Kanunlar, geçmişe dönük uygulamak için değil, geleceğe dönük uygulamak için yapılır.Başka bir anlatımla yeni kanun, geçmişteki olaylara uygulamak ve geçmişteki olayları, yeni kanuna göre dava konusu edilmesi için değil, yürürlüğe girmesinden sonraki olaylara uygulamak için yapılır.
Zafer 1 yıl önce
emekli olmak istiyorsan oylar ince ye oyun 2 sayılsın sonra akp düşünsün koltuk sallanıyor....
Harun 1 yıl önce
Ben 50 yaşına gelmiş 27 yıldır pirim yatıran bir eyt li olarak Akp ye OY MOY YOK arkadaş bu sefer TAMAM
hakan 1 yıl önce
Genel başkan olmasını çok istemiştim. Muharrem incenin lakin olmadı.Kısmetinde cumhur başkanı olmak varmış. Budaha gurur verici benim için inanıyorum toplum çok sevdi inceyi hayırlsıyla cumhur başkanı olduğunda sevincinden ağlayan insanlar çok olacaktır.Gözlerden akan mutluluk, yaşları sonrası ülkede sokağa çıktığınızda her bir dört yanınızdaki insanların gözlerinin içinin nasıl parladığını göreceksiniz. Eyt çözümünü fizik öğretmeni halleder.
yılmaz 1 yıl önce
eyt den oylar muharrem i̇nce'ye ...
Murat hizar 1 yıl önce
EYT yı çözemeyen akp hükümetine bende oy vermeyecegim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın