Emekliye Promosyonda Kredi Kartı Tartışması Sonlanıyor

Bilindiği üzere emekliye promosyon ödemelerinde kredi kartı tartışmaları meydana geldi. Ancak promosyon ödemelerinde kredi kartı tartışmalarına son nokta koyuluyor.

EKONOMİ 24.02.2017, 09:46
Emekliye Promosyonda Kredi Kartı Tartışması Sonlanıyor

Bankaların promosyon vermek için ileri sürdükleri '3 yıl kalma, kredi kartı ve 2 otomatik ödeme talimatı' şartlarından birinde problem çıktı. Kredi kartı veya kredili mevduat hesabı açma zorunluluğuna dair şikayetler artınca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tekrar devreye girdi ve zorunluluk esnetildi.

KREDİ KARTI ŞARTI KALDIRILDI

Türkiye Gazetesi yazarı Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre emeklilerin maaşlarını aldıkları bankalarla yapılan protokolde 3 yıl banka değiştirmemesi kredi kartı veya kredili mevduat hesabı açması 2 adet otomatik ödeme talimatı verme şartı getirilmişti. Konu ile ilgili olarak Bankalar Birliği ile görüşmeler gerçekleştirildi. Yapılan görüşmede şartlar esnetildi. Ayrıca kredi kartı mecburiyeti ortadan kaldırıldı. Bu bağlamda otomatik ödeme talimatı ile 3 yıl kalma şartı promosyon ödemesi için yeterli olacak. Hükümet, 1.000 lira altında emekli maaşı alanlara 300 lira; 1.000-2.000 lira arası 375 lira; 2.000 lira üzerinde maaş alanlara ise 450 lira promosyon verilmesi konusunda bankalarla anlaşma sağladı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)