Emirates Havayolları 74 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Gerçekleştirecek

Pilot yetersizliği sebepleri doğrultusunda uçak seferlerini azaltan Emirates Havayolları Türkiye'ye pilot alımı yapmaya geliyor. Ayrıca bu alımlarla beraber en az 56 bin 337 TL, en yüksek 74 bin 487 TL maaş verileceği ifade edildi.

Emirates Havayolları 74 Bin Lira Maaşla Personel Alımı Gerçekleştirecek

Emirates Havayolları pilot alımı için 22- 24 Haziran 2018 tarihinde İstanbul ve Antalya'da alım yapacağını duyurdu. Ayrıca kira yardımı istemeyenlere evin elektrik ve su masrafları da dahil olmakla beraber bulunan çocuk sayısına göre ev tahsis edecek.

Habertürk'ün haberine göre; pilot yetersizliği yüzünden 46 uçağını yere indiren Emirates bu yüzden işe alım yapacak.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Emirates, Türkiye'de tecrübeli ve teknik yeterliliğe sahip ticari pilotları işe almak için İstanbul ve Antalya'da pilot işe alım günleri düzenleyeceğini ifade etti.

Pilot işe alım günleri ise İstanbul'da 22 Haziran 2018 tarihinde Cuma günü saat 10:00 ila 15:00 arasında Elite World Business Hotel'de düzenlenecek.

Diğer bir işe alım başvuruları ise; Antalya'da 23 Haziran Cumartesi günü saat 16.00'da ve 24 Haziran Pazar günü saat 10.00'da Crowne Plaza Antalya Hotel'de gerçekleştirilecek.

Yapılacak olan pilot alımı görüşmelerinde detaylı bilgiler alınacak. Emirates çalışanları ile görüşülecek ve Emirates pilotu olmanın avantajları, Dubai'de yaşama ve çalışma konularında da bilgi de edinebilecek.

EN AZ 56 BİN, EN YÜKSEK 74 BİN TL MAAŞ

Alım yapılacak olan pilotlara ise;

Emirates A380 ve Boeing 777 tipi uçakların ikinci pilotuna kira yardımı ile beraber 44 bin 450 dirhem (56 bin 337 TL), kaptan pilota ise 58 bin 770 dirhem (74 bin 487 TL) maaş verileceği açıklandı.

VİLLA TAHSİS EDİLECEK

Emirates havayolları pilot adayların eşlerine sunumlara katılmalarını ve Dubai'deki yaşam, çocukların okula gitmesi ve bir ailenin yaşam tarzı ile ilgili diğer konularda bilgi almaya davet ettiğini duyurdu.

Ayrıca pilotlara ev veya kira yardımı verilecek. Şirketin farklı lokasyonlarda evleri bulunuyor. Şirketin sahip olduğu yada sahibinden kiralık olarak aldığı evler bulunmakta. 

Bunlarda ise ücretsiz konaklama yapılabiliyor ve fatura ile aidat masrafı ise bulunmuyor.

Bu seçenekteki ev tipleri bekar pilotlar için 2+1 daire tahsis edilecek, ayıca evli çocuksuz aileler için ise 3+1 daire tahsis edilecek, evli çocuklu pilotlar için ise 4+1 villa tahsis edilecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 14:43
YORUM EKLE