Emirates Havayolları yüksek maaşla kabin memuru personel alımı yapacak! Ön başvurular alınmaya başladı!

Emirates Havayolları yüksek maaşla kabin memuru personel alımı yapacak! Ön başvurular alınmaya başladı!

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli havayolu şirketi olan Emirates Havayolları, Türkiye’den Dubai'de görevlendirilmek üzere kabin memuru alımı yapacağını açıkladı. Başvurusu kabul edilerek işe alınacak olan personellere 2 bin 660 dolar yani 15 bin TL maaş verilecek. Ayrıca işe alınacak olan personellere Dubai’de su, elektrik hizmetleri de dahil mobilyalı ücretsiz konaklama sağlanacak. Peki ilana başvurular nasıl yapılacak? Genel şartlar neler? Ben de Emirates'te işe başlamak istiyorum diyenler ayrı

Emirates Havayolu, sürekli büyüyen filosu ve genişleyen uçuş ağına paralel olarak kabin ekibi işe alımlarını gerçekleştiriyor. Kabin ekibi adaylarının işe alımı etkinliğine davet almak için çevrimiçi başvuru yapmaları istenirken alım etkinliğinin yer bilgisinin daha sonra şirketin web sitesi aracılığı ile paylaşılacağı duyuruldu.

EMİRATES HAVAYOLU PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU

İşe alım etkinliğinin ilki 17 Ekim’de İstanbul’da, ikinci etkinlik ise 21 Ekim’de Antalya’da yapılacak. İşe kabul edilenler 7 aşamalı eğitimden geçtikten sonra Emirates uçaklarında yerlerini alabilecek. İşe alım süreci de CV inceleme ve değerlendirme, grup değerlendirmesi, erişim değerlendirmesi, online ingilizce değerlendirmesi ve davranış anketi, web tabanlı final görüşmesi olmak üzere 5 aşamalı olacağı belirtildi.

İŞE KABUL EDİLENLER İÇİN SUNULAN OLANAKLAR TEK KELİMEYLE : CEZBEDİCİ

Emirates, başvurusu kabul edilip, ekonomi 2 sınıfında uçanlara ortalama 2 bin 660 dolar maaş verecek. İşe kabul edilenlerin, çalıştığı uçak tipi büyümesi ve kabin sınıfının değişmesi halinde kabin görevlisinin alacağı maaş da katlanacak. Dubai’de su, elektrik hizmetleri de dahil olmak üzere mobilyalı konaklama ücretsiz sağlanacağı belirtildi.

Emirates uçuş ekiplerini, Dubai’nin çeşitli yerlerinde yerleştireceği 50’den fazla bina yer alırken, iki / üç meslektaş iki ya da üç yatak odalı bir daireyi paylaşacak.

Yılda 30 gün ücretsiz izin hakkı da olacak. Kabin görevlisine bir yıllık ücretsiz yıllık izin bileti de verecek. Görev uçuşlarında otel konaklama ve havaalanına gidiş ve dönüşün şirket tarafından sağlanacağı da duyuruldu.

Emirates Havayolları yüksek maaşla kabin memuru personel alımı yapacak! Ön başvurular alınmaya başladı!

BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ADAYLARI  7 AŞAMALI EĞİTİM SÜRECİ BEKLİYOR

1.Aşama:8 gün sürecek alıştırma haftasında adayın Dubai’deki ve eğitimi boyunca yeni ortama geçiş sırasında yardımcı olacak ve destek olacak bilgiler sağlanacak

2.Aşama:13 gün sürecek eğitim boyunca Güvenlik ve Acil Durum Prosedürü Eğitimi, uçak ve yolcuların her zaman güvende olmalarını sağlamak için bilgi ve becerileri sağlayacak eğitimler alacak. Eğitim, Uçak ekipmanı, yangınla mücadele, uçuş sırasında acil durumları ve tahliyeyi kapsayacak.

3.Aşama: 5 gün sürecek eğitim boyunca adaylar Grup Medikal eğitimi, gemideki herhangi bir tıbbi olayı güvenle yönetebilmesi eğitimler alacak. Kanama, yanıklar, acil doğum ve çeşitli tıbbi durumlar gibi konularla ilgili eğitim verilecek.

4.Aşama:2 gün sürecek eğitimlerde Güvenlik Eğitimi, asılsız davranış, kaçırma ve sabotaj gibi yasa dışı müdahaleleri önlemek ve yönetmek ve ayrıca kişisel güvenlik kaygılarını ele almak için  klavuzlar, beceriler ve teknikler sağlayacak bilgiler verilecek.

5.Aşama:1 gün süresince İmaj eğitimi verilecek. Adaylar, üniforma standartları, cilt bakımı, makyaj, saç bakımı, tırnak bakımı ve sağlıklı bir yaşam tarzını kapsayacak eğitimler alacak.

6.Aşama:1 gün süresince adayın uçmaya hazır olup olmadığı test edilecek 7.Aşama: 14 gün süresince aday hizmet eğitimi alacak.14 gün Hizmet Eğitimi, 4 aya kadar bilgi ve becerileri kazandırmak adına iş öğrenme ve geliştirme eğitimi ve 3 gün Hizmet Değerlendirmesi

2.660 DOLAR YANİ 15 BİN TL MAAŞ İLE TÜRK PERSONEL ALIMI

Emirates Hava Yolları 2019 yılı büyüme hedeflerine ulaşmak adına çeşitli ülkelerde bulunan birimleri için personel alımları yapacağını bildirmişti. İlan yayımlanan ülkeler arasında ise Türkiye'de bulunuyor. Çok sayıda yabancı uyruklu personel alımı gerçekleştirecek olan havayolu firması personel kadrosunu büyütmeyi hedefliyor. 

İlan Kendi Sitesinden Yayımlandı

Türk personel alımı için kurumsal internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayan Emirates Hava Yolları adayların sağlamaları gereken başvuru şartlarını bu basın açıklamasında yayımlandı.

İlana göre alımlara başvuru yapacak adayların öğrenim şartından yaş şartına çok sayıda koşulu sağlamaları gerekiyor. 

Emirates Havayolları yüksek maaşla kabin memuru personel alımı yapacak! Ön başvurular alınmaya başladı!

İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşulları; 

  • 21 yaşından küçük olmamak,
  • Ayak uçlarında dururken 212 cm'lik kol erişimine sahip olmak,
  • En az lise mezunu olmak ve en az 160 cm uzunluğunda olmak.
  • Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek,
  • Kabin Memuru forması giyildikten sonra görünür yerde dövme olmayacak.
  • Adayların ayrıca sağlıklı bir vücut kitle endeksine sahip olmaları isteniyor. 

EMİRATES HAVAYOLLARINDA ÇALIŞACAKLARA SAĞLANAN İMKANLAR

 Firma bünyesinde çalışacak olan personellere çok sayıda özel imkan sağlıyor. Bu imkanların en önemli maaş. Kabin Memuru olarak Emirates Hava Yollarında çalışacak bir personele ortalama 2 bin 600 dolar maaş ödeniyor. Türk Lirası cinsinden bu değer 15 bin lira seviyelerinde oluyor. Bunun yanında personellere ayrıca ''Dubai de su, elektrik hizmetleri de dahil olmak üzere mobilyalı konaklama, yılda 30 gün ücretsiz izin hakkı, Görev uçuşlarında otel konaklama ve havaalanına gidiş ve dönüş masrafları'' imkanları sunuluyor. 

İŞE ALIM İÇİN TÜRKİYE DESTİNASYONLARI: ANTALYA VE İSTANBUL

Emirates Havayolları tarafından gerçekleştirilecek olan işe alım etkinlikleri İstanbul ve Antalya'da gerçekleştirilecek. İşe alım etkinliğinin ilki 17 Ekim’de İstanbul’da, ikinci etkinlik ise 21 Ekim’de Antalya’da yapılacak.

ÖN BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuru yapacak adayların başvurulardan önce ön başvuruda bulunması gerekiyor. Ön başvurular ise Emirates Hava Yollarının kurumsal internet sitesi üzerinden yapılacak.

ÖN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler