En Az 433 TL Emekli Aylığı Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ek gösterge müjdesi ile beraber vatandaşlar emekli maaşları ve ikramiyeleri araştırmaya başladılar. Peki maaşlar nasıl şekillenecek? İşte tüm detaylar haberimizde.

En Az 433 TL Emekli Aylığı Müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün AK Parti’nin seçim bildirgesini kamuoyuna açıklarken verdiği 3600 ek gösterge müjdesiyle beraber vatandaşlar maaşlarını ve ikramiyelerini sorgulamaya başladılar.

Dört meslek grubunun emekli aylığı 3000 ek göstergeye tabii olarak 25 yıl hizmeti olan ve 1/4'ünden emekli olan vatandaşlar için 2 bin 950 TL'de eşit kılınacak.

Hemşirelerin 2 bin 349 TL olan emekli aylığı 601 TL; öğretmen ve din görevlilerinin 2 bin 417 TL olan emekli aylığı 533 TL; polislerin 2 bin 517 TL olan emekli aylığı da 433 TL olarak şekil alacak.

Söz konusu ek göstergenin 3000'den 36000'e çıkarılmasıyla beraber memur kesimin çok az bir kısmı için artış yaşanacak. Gösterge değişikliği ile emeklilik kesintilerinin artacağı için memurların büyük bölünün çalışırken almış oldukları maaşlar ise 33- 41 TL arasında düşecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin seçim beyannamesindeki ek gösterge artışı ile beraber polis, öğretmen ve hemşirenin yanı sıra din görevlilerinin gelirleri emeklilikte artış yaşayacak.

Bununla beraber emekli maaşı 433 Türk Lirası ve 641 Türk Lirası arasında artış yaşayacak.

Emekli ikramiyesi ise 17 Bin Türk Lirasından 19 Bin Türk Lirasına kadar çıkabilecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE