En Fazla Alım İlanı Yayımlanan Meslek Grupları

Son yıllarda başlatılan istihdam seferberliği kapsamında çoğu özel sektör firması ile bazı kamu kurumları personel alım ilanlarını İşkur üzerinden yayımlamaya başladılar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre en çok alım ilanı yayımlanan meslek gruplarını derledik.

EKONOMİ 01.05.2018, 20:47
En Fazla Alım İlanı Yayımlanan Meslek Grupları

Türkiye geneli tüm şehirlerde bulunan özel sektör firmaları ile kamu kurum ve kuruluşları İşkur üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında bulunan personel ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyorlar. 

Çok sayıda pozisyonda yayımlanan personel alım ilanlarının toplamı ise yüz bin rakamının üzerinde. Peki yayımlanan bu personel alım ilanları en çok hangi meslek grupları için alım ilanı bulunuyor. İşte detaylar,

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN İLANLARA GÖRE EN FAZLA ALIM İLANI BULUNAN MESLEK GRUPLARI

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza belirli aralıklarla duyuruyoruz. İşkur üzerinden yayımlanan ilanların çok büyük bir kısmı özel sektör firmaları tarafından yayımlanan ilanlardan oluşuyor. 

Bu bağlamda İşkur üzerinden yayımlanan ilan sayısı ise 106 bin seviyelerinde; çok sayıda pozisyonda yayımlanan bu ilanlara göre en fazla alım ilanı bulunan meslek gruplarının listesi şöyle, 

EN FAZLA ARANAN MESLEK GRUPLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden şehirlerde ve çeşitli kadrolarda yayımlanan işçi ve personel alım ilanlarına göre en fazla alım ilanı Beden İşçisi Genel pozisyonuna yapılıyor. Bu pozisyon için yayımlanan ilan sayısı ise 24 bin 851. İkinci Sırada ise 4bin 279 personel alım ilanıyla Temizlik Görevlisi pozisyonu yer alırken üçüncü sırada ise 3997 personel alım ilanıyla Satış Danışmanı pozisyonu yer aldı. 

Bu ilanların dışında en fazla alım ilanı bulunan meslek grupları arasında ise 3 bin 654 alım ilanıyla Garson, 2 bin 13 personel alım ilanıyla Güvenlik Görevlisi yer aldı. Bu kadrolara ek olarak ayrıca Makineci (dikiş), Elektrikçi, Kasiyer, Turizm ve Otelcilik Elemanı pozisyonlarında da çok sayıda alım ilanı yayımlandı. 

EN DİKKAT ÇEKEN MESLEK GRUPLARI

İşkur üzerinden yayımladığı personel alım ilanlarına ilişkin yapmış olduğumuz haberler arasında en çok dikkat çekenler arasında, Büro Memuru alımı, Çağrı Merkezi Personeli alımı, Şoför alımı ve Güvenlik Görevlisi alım ilanları yer alıyor. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)