En uygun, güncel konut kredisi faiz oranları değişti mi? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank

Konut sahibi olmak isteyenler merakla bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Kamu bankaları başta olmak üzere özel bankalar da vatandaşlara ev sahibi olmaları için uygun, güncel konut kredisi faiz oranları imkanı sunuyor. Ev sahibi olmak isteyenler merakla, en güncel konut kredisi faiz oranları hangi bankada? En uygun, güncel konut kredisi faiz oranları değişti mi? Sorularının cevaplarını arıyor. Peki, En uygun, güncel konut kredisi faiz oranları değişti mi? En güncel konut kredisi faiz oranları hangi bankada?

EKONOMİ 24.09.2019, 18:35 24.09.2019, 19:42
En uygun, güncel konut kredisi faiz oranları değişti mi? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank

Konut sahibi olmak isteyen ve birikim yapamayan milyonlarca vatandaş merakla, En uygun, güncel konut kredisi faiz oranları değişti mi? En güncel konut kredisi faiz oranları hangi bankada? Sorularının cevaplarını arıyor. Peki, En uygun, güncel konut kredisi faiz oranları değişti mi? En güncel konut kredisi faiz oranları hangi bankada?

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ SEKTÖRLERİ HAREKETLENDİRDİ

25 Temmuz ve 12 Eylül tarihlerinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi hamlesi sonrasında kamu bankaları başta olmak üzere özel bankalar konut kredisi faiz oranlarını vatandaşların konut kredisi çekebilmeleri için düşürdü.

Konut kredisi düşmesiyle birlikte emlak sektörü başta olmak üzere bir çok sektörde de görülür şekilde hareketlenme meydana geldi. Sektörlerin hareketlenmesiyle vatandaşlar konut kredisi çekerek konut sahibi olma hayallerine kavuştu.

EN GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI HANGİ BANKADA?

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı 0,99 seviyesinden verirken diğer kamu bankaları da 0.99 konut kredisi faiz oranı seviyesinden konut kredisi faiz imkanı sunuyor. Yani Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ile Halkbank konut kredisi faiz oranları da 0.99 seviyesinde bulunuyor.

ÖZEL BANKALAR DA KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINI DÜŞÜRDÜ

Kamu bankalarının yanı sıra özel bankalardan İş Bankası konut kredisi faiz oranları ile Akbank konut kredisi faiz oranları yüzde 1.17 seviyesinde yer alıyor. Türkiye’nin önde gelen bankalarından TEB ev sahibi olmak isteyenlere konut kredisi faiz oranlarını % 1.15 seviyelerinde kullandırırken, son yıllarda BBVA bankası ile birleşen Garanti BBVA Bankası Yapı Kredi Bankası ile birlikte Konut kredisi faiz oranlarını % 1.26 seviyesine düşürdü.

ING ESKİ KÖYE YENİ ADET İLE KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINI İNDİRDİ

Eski köye yeni adet sloganıyla müşterilerine çeşitli kredi imkanları sunan ING Bank konut kredisi faiz oranını Vakıf Katılım Bankası konut kredisi finansman oranı ile eşit tutarak  % 1.29 seviyelerinde kullandırıyor.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARININ DÜŞMESİ BEKLENİYOR

Türkiye’de konut kredisi faiz oranları arasında en iyi oranları kamu bankalarından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank sunuyor. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı ile Vakıfbank konut kredisi faiz oranı, Halkbank konut kredisi faiz oranları Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen 325 baz puan faiz indirimi sonrasında da değişmedi.

Konut sahibi olmak isteyenlerde merakla kamu bankaları başta olmak üzere özel bankaların da konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesini bekliyor.

Yorumlar (6)
Kusadasi 4 hafta önce
Once cekenlerin gunahi ne yapilandirma istiyoruz dusuk faizden bizde yararlanalim
Ali 4 hafta önce
Hadi düşürün biraz daha 80 lere konut kredilerini de ev alalım.piyasalar nanay.
İbrahim 4 hafta önce
Budefda mutahitler fiyat yükselti ne anladık bu işten
Hasan Kaya 4 hafta önce
Müteahhitler ağlıyordu daireler Elimizde kaldı satamıyoruz Şimdi en azından daire başı 50 60 bin lira atmışlar vicdansızlar merhametsizler
Nihat 4 hafta önce
Yapılandırmalar kapalı 1 38den konut kredisi kullandım şimdi ise 0 99 za düştü yapılandırma yapalım banka personeli diyorki yapılandırma olmuyor bankalar bunu ıyi kulanıyor
Ayhan 4 hafta önce
VAllahı iş bankasında yapılandırma yapmak zorunda kaldım oda aynı banka olmasına ragmen kapama bedelı alıyor yazık