Enflasyon Oranlarının Ardından Dolar Rekor Kırdı ! Dolar/ TL Ne Kadar?

Bilindiği gibi Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon oranları açıklandı. Açıklanan verilerin ardından Dolar rekor kırdı. Peki Dolar ne kadar oldu? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Enflasyon Oranlarının Ardından Dolar Rekor Kırdı ! Dolar/ TL Ne Kadar?

Bilindiği gibi Türkiye İstatistik Kurumunun resmi web adresi üzerinden enflasyon oranları açıklandı. Enflasyonun beklentinin üzerinde gerçekleşmesinden dolayı Dolar fiyatları yükseldi.

ENFLASYONDAN DOAYI DOLAR REKOR KIRDI

Bilindiği gibi Dolar güne 4.16 seviyesinden başladı ve TÜİK tarafından enflasyon rakamları açıklanmadan önce 4.17 seviyesine gelmişti. Enflasyonun beklentinin üzerinde gerçekleşmesinden sonra Dolar/ TL 4.23'ü geçti ve rekor kırdı.

Dolar/TL haftaya 4,05'li seviyelerden başladı ve dün sert bir yükseliş yaşayarak tarihi zirvesine yaklaştı. Bugün ise 4.16 seviyelerinden güne başladı. Dolar kuru enflasyon rakamları açıklanmadan önce 4.17 seviyelerinde seyrediyordu. Ancak enflasyon rakamlarının beklenenin üzerinde gelmesinden dolayı Dolar 4.2310'a kadar çıktı.

DOLAR 4.20'DEN İŞLEM GÖRDÜ

Dolar/ TL S&P'nin not indiriminin de etkisiyle dün gece saatlerinde 4.1880'e kadar yükselerek 4.1955 seviyesi ile tarihi zirvesine yaklaşmıştı. Bu sabah ise kur 4.16 seviyesinde güne başlamıştı. Dolar kuru, saat 10.04'te 4.20'den işlem göremeye başladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 10:31
YORUM EKLE