Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Açıklandı, Dolar ve Euro Kuru İle Çeyrek Altın Fiyatı Düştü!

Piyasalar tarafından büyük bir heyecanla beklenen Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Program pek çok müjdeyi içerirken olumlu gelişmeler dolar ve euro kuru ile çeyrek altın fiyatlarında düşüşü beraberinde getirdi.

EKONOMİ 09.10.2018, 16:01 09.10.2018, 16:17
Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Açıklandı, Dolar ve Euro Kuru İle Çeyrek Altın Fiyatı Düştü!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün beklenen Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı toplantısını gerçekleştirdi. 

Basın toplantısında Bakan Albayrak'tan önce diğer bakanlarda söz alırken doğalgaz ve elektrik fiyatlarına yıl sonuna kadar zam yapılmayacağı, kredi faiz oranlarına yüzde 10 indirim yapılması ve zincir mağazalarda belirli ürünlere yüzde 10 indirim yapılması gibi çok sayıda önemli karar da açıklandı. 

9 Ekim 2018 Dolar Kuru ve Euro Kuru 

Açıklanan yeni ekonomi programı sonrasında dolar kurunda düşüş başladı. Dolar kuru alış 6,08 lira, dolar kuru satış ise 6,14 lira üzerinden işlem görüyor. 

Enflasyon İle Topyekün Mücadele Programı açıklandıktan sonra Euro kuru da düştü. Yaşanan düşüşün ardından Euro alış 6,95 lira ve Euro kuru satış 7,03 lira oldu. 

9 Ekim 2018 Altın Fiyatları Güncel Listesi 

Altın fiyatlarında da düşüş yaşandı. Ekonomik programın açıklanması ile beraber altın fiyatları düştü. Yaşanan düşüşün ardından çeyrek altın fiyatı 403 lira, 22 ayar bilezik gram fiyatı 228 lira, 24 ayar gram altın fiyatı 239,50 liraya geriledi. 

Güncel altın fiyatları ise şu şekilde sıralanıyor;

Yorumlar (0)