EPDK'dan Ticarethaneler Hakkında Önemli Karar

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), binlerce sanayi tesisini, işletmeyi ve ticarethaneyi yakından ilgilendiren bir karar alındı. EPDK'nın Resmi Gazete'de yayımlanan kararının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

EKONOMİ 22.10.2018, 09:11 22.10.2018, 14:43 Batuhan
EPDK'dan Ticarethaneler Hakkında Önemli Karar

EPDK tarafından son kaynak tedarik tarifesi limiti hakkında düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme kapsamında 2019 için mesken tüketicileri hariç diğer tüketici grupları için yıllık 10 milyon kilovatsaat olarak belirlendi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun bu konu hakkındaki kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararın detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

EPDK'NIN KARARI

Konu ile ilgili olarak 1 Nisan'da yürürlüğe giren "Son Kaynak Tedarik Tarifesinin Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ"in ilgili maddesi kapsamında son kaynak tedarik tarifesi limitinde düzenleme yapıldı. Yapılan düzenlemeye göre 2019'da mesken tüketicileri hariç diğer tüketici grupları için yıllık 10 milyon kilovatsaat olacak.

EPDK, aynı tebliğ kapsamında belirlenen enerji tedarik maliyeti dışındaki diğer tüm maliyetler ile makul kar dikkate alınarak belirlenen katsayıyı (KBK) 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1,0938 olarak revize etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 45 maden işletmesine 4 bin 839 lira ile 1 milyon 29 bin 112 lira arasında değişen ceza uygulandığı ifade edildi.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)