EPGİS Benzine İndirim Yapıldığını Duyurdu! Bu İndirim Pompa Fiyatlarına Yansıyacak Mı?

EPGİS yapmış olduğu bir açıklama ile benzin fiyatlarına indirim yapılacağını duyurdu. Ancak söz konusu indirim ÖTV düzenlemesi kapsamında pompa fiyatlarına yansıtılmayacak. Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 12.09.2018, 18:26 12.09.2018, 23:36
EPGİS Benzine İndirim Yapıldığını Duyurdu! Bu İndirim Pompa Fiyatlarına Yansıyacak Mı?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzin fiyatlarına dair bir basın açıklaması yayımladı. 

EPGİS tarafından yayımlanan basın açıklamasında benzin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 15 kuruş indirim yapıldığı duyuruldu. Ancak EPGİS tarafından yapılan indirim açıklamasında bu indirimin pompa fiyatlarına yansıtılmayacağı da bildirildi. 

BENZİN FİYATLARINA 15 KURUŞ İNDİRİM

Benzin fiyatlarına yönelik 15 kuruşluk indirim kararına ilişkin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı. 

“Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi; 13/09/2018 tarihinden geçerli olmak üzere, Benzinde 15 Kuruş/Litre indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır”

EPGİS'in Twitter hesabından yapılan açıklamada ayrıca akaryakıt ürünlerinden kalorifer yakıtında 13 kuruş, Fuel Oil'de 10 kuruş, yüksek kükürtlü Fuel Oil'de 6 kuruş, gaz yağında da 17 kuruş indirim olduğu duyuruldu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)