EPGİS Benzine Zam Yapılacağını Duyurdu! Peki Zam Fiyatlara Yansıtılacak Mı?

Benzin fiyatlarına dair son dakika gelişmesi yaşandı. Konuya dair EPGİS tarafından yapılan açıklamada benzin fiyatlarına zam yapılacağı duyuruldu. Peki benzine ne kadar zam yapıldı? Benzine yapılan pompa fiyatlarına yansıyacak mı? Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 16.07.2018, 19:15
EPGİS Benzine Zam Yapılacağını Duyurdu! Peki Zam Fiyatlara Yansıtılacak Mı?

Hatırlanacağı üzerine benzin fiyatlarına yapılan zamlar bir süredir ÖTV'den düşürülüyor ve fiyatlara yansımıyordu. Konuya dair yeni bir gelişme yaşandı. 

EPGİS resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı bir basın duyurusu ile benzin fiyatlarına zam yapılacağını ancak bu zammın fiyatlara yansıtılmayacağını duyurdu. İşte yapılan zamma ilişkin detaylar ve kurum tarafından yayımlanan açıklama.

BENZİNE 12 KURUŞ ZAM, FİYATLARA YANSITILMAYACAK

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımında benzine 17 Temmuz gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 12 kuruşluk bir zam yapılacağını ancak bu zammın ÖTV indirimiyle fiyatlara yansıtılmayacağını duyurdu. 

EPGİS'in sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, ''Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı; 17/07/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 12 Kuruş/Litre Fiyat artışı gerçekleşmiş olup artış ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.'' ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)