EPGİS'den LPG Otogaza Yeni Zam Duyurusu!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yapmış olduğu bir duyuru ile LPG Otogaz fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. EPGİS tarafından ilan edilen zam haberinin detaylarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

EKONOMİ 09.10.2018, 19:22 10.10.2018, 02:12
EPGİS'den LPG Otogaza Yeni Zam Duyurusu!

Hafta sonu uzmanlar tarafından yapılan açıklamaların ardından hafta içinde akaryakıt fiyatlarına zam gelebileceği duyurulmuştu. 

Bu kapsamda haftanın ilk günü gecesinde benzin ve motorine zam yapıldığı ve bu zammın pompa fiyatlarına yansıtılmayacağı ilan edilmişti. Bu zam haberinin ardından bir zam haberi de otogaz fiyatlarına yönelik geldi. 

EPGİS'TEN OTOGAZ FİYATLARINA ZAM DUYURUSU

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sosyal medya hesabı üzerinden yayımlamış olduğu bir basın açıklaması ile LPG Otogaz fiyatlarına 7 kuruşluk bir zam yapıldığını duyurdu. EPGİS söz konusu zam tutarının bu gece yarısından itibaren geçerli olacağını ilan ederken söz konusu zammın ÖTV'den karışılacağını da açıkladı. 

EPGİS'in resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan zam açıklamasında şu ifadelere yer verildi. ''Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi; 10/10/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogazda 7 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.''

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yine sosyal medya hesabı üzerinden önceki gün yapmış olduğu bir duyuru ile motorine de 26 kuruşluk bir zam yapıldığını duyurmuş ve bu zam tutarının da ÖTV'den karşılandığını ilan etmişti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)