Erhan Nacar Gurbetçileri Sahte Emeklilik Vaatleri Hakkında Uyardı

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar sahte emeklilik şirketlerine savaş açarak gurbetçileri sahte emeklilik vaatleri hakkında uyardı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

EKONOMİ 21.10.2018, 13:38 Batuhan
Erhan Nacar Gurbetçileri Sahte Emeklilik Vaatleri Hakkında Uyardı

Osmanlı Emeklilik çağrı merkezlerinde yüzlerce ihbar telefonu ve mailler aldıklarını belirten Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar sahte emeklilik şirketlerine savaş açtı ve gurbetçileri sahte emeklilik vaatleri hakkında uyardı.

ERHAN NACAR'DAN GURBETÇİLERE UYARI

Erhan Nacar açıklamalarında Avrupa'da birçok vatandaşın yurt dışı emeklilik vaadi ile kandırıldığını, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının güvenilir sosyal güvenlik kurumlarından hizmet alarak yurt dışı borçlanma miktarını onaylatmaları gerektiğini vurguladı.

Açıklamalarının devamında yapılan ihbarları BİMER'e, polis, savcılık ve bilişim suçlarına verdiklerini ve birçok vatandaşın bu sayede kurtulduğunu belirten Erhan Nacar, Avrupa'da birçok vatandaşı yurt dışı emeklilik vaadi ile kandırmaya başlayan sözde SGK uzmanlarının yeni bir dolandırıcılığı ile vatandaşların karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Güvenilir sosyal güvenlik kurumlarından ödemeleri gerek yurt dışı borçlanma miktarının onaylatılması gerektiğini ifade eden Erhan Nacar, yurt dışı borçlanma tahakkuku prim gün sayısı 3 bin 600 gün olan bir vatandaşın en erken 58 yaş veya 60 yaşında emekli olabildiğini, bununla gelen yurt dışı borçlanma tahakkukunun 78 bin TL olacağını belirtti.

Özellikle yaşları 55, 58, 60 olan kadın ve erkekleri seçerek gelen borçlanmaları daha yüksek söyleyerek ödeme sonrası kalan miktarı kendilerine aldıklarını söyleyen Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar SGK ödemelerinin yapıldığına dair gelen emeklilik evrakı ile mutlu oldukları için durumun fark edilmediğini belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)