Et Üreticileri Tanzim Kurmak İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Randevu İstedi! Fiyatlar Yüzde 30 Ucuzlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve Türkiye genelinde hemen her ilde satışa başlayan tanzim satışta yeni bir gelişem yaşandı. Sebze ve meyve satışlarının yanı sıra et üreticileri tarafından de tanzim kurulması adına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu istedikleri ifade edildi.

EKONOMİ 19.02.2019, 17:40 Kerim Solak
Et Üreticileri Tanzim Kurmak İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Randevu İstedi! Fiyatlar Yüzde 30 Ucuzlayacak

Devlet tarafından taze meyve ve sebze satışlarında yaşanan yüksek fiyat dengesizliğinin ortadan kaldırılması adına başlatılan tanzim satış konseptine kırmızı et üreticileri tarafından da talep geldi.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç bu konuyu ele aldı ve ucuz yerli besi eti satışının yapılması adına tanzim satış yapmak istediklerini ifade etti.

TANZİM SATIŞ RANDEVUSU İSTEDİLER

Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç ayrıca; Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) sınırlı sayıda bulunan satış noktaları nedeniyle alışveriş yapacak vatandaşlara erişim sağlayamadığını ifade etti ve açıklamasında;

"ESK ithal et satışı da yapıyor. Biz aracı olmadan ucuz yerli eti vatandaşa ulaştırmak için tanzim satışa başlamak istiyoruz" ifadelerinde bulundu.

FİYATLAR YÜZDE 30 ORANINDA UCUZLAYACAK

Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç et fiyatlarının tanzim satış olarak gerçekleştirilmesine başlanmasıyla beraber fiyatların yüzde 30 oranında azalma yaşayacağını söyleyerek yaptığı açıklamasında;

"İlerleyen zamanlarda fiyatı 3'e katlanan süt ürünlerini de sisteme dahil edebiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a görüşme talebimizi ilettik.

Bu iş için düşünülecek her modele hazırız. Yeter ki üretici birlikleri bu işin içine dahil olsun" dedi.

Yorumlar (0)