Euro değer kaybetti- Döviz kuru son dakika gelişmeler

EURO bugünde değer kaybetti. TL karşısında değer kaybeden euro, rekor sonrası en düşük seviyeye geriledi. Döviz kuru 22 Kasım son dakika gelişmeleri bu haberde.

Euro değer kaybetti- Döviz kuru son dakika gelişmeler

EURO bugünde değer kaybetti. 

Döviz kuru son dakika gelişmeler

AB ve İngiltere'nin ekonomik ilişkilerin geleceği konusunda prensipte anlaşmaya varmasına karşın zayıf şirket bilançoları ve makro ekonomik göstergeler küresel büyümeye yönelik endişeleri artırarak euronun fiyatlaması üzerinde Brexit müzakerelerinde ilerleme umutlarından daha etkili oldu.

Bugün açıklanan verilere göre Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya yılın 3. çeyreğinde yüzde 0,2 küçüldü. Yine bugün açıklanan Almanya ve Euro Bölgesi PMI verileri ise beklentilerin altında kaldı.

Zayıf verilerin ardından euro/dolar paritesi yüzde 0,50 gerilemeyle 1.1350 oldu. Euro/TL ise 6.00'a düştü ve rekor sonrası en düşük seviyeyi gördü. Euro, TL karşısında 13 Ağustos'ta 8.11 ile rekor seviyeye çıkmıştı.

Euro/TL saat 14:00'da yüzde 0,70 düşüşle 6.0140'dan işlem gördü aynı dakikalarda 5.30 seviyesinin hemen altında yatay seyrini sürdüren dolar kuru 5.2960'dan alıcı buldu.

Diğer taraftan eurodaki değer kaybına paralel olarak dolar küresel piyasalarda yukarı yönlü hareket etti. Endeks dün 96,25'e kadar gerilemesinin ardından şu sıralar 96,76'dan fiyatlanıyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 15:27
YORUM EKLE