Ev alacak yüzlerce kişi TOKİ indirimlerini bekliyordu! Bugün başladı anlaşmalı bankalar hangileri?

Ev alacak yüzlerce kişinin gözü kulağı TOKİ'den gelecek indirim haberindeydi. Beklenen gün geldi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci indirim kampanyası bugün (23 Eylül) başladı. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, 18 Ekim'e kadar ilgili bankalara başvurabilecek. Başvuru nasıl yapılacak? Kimler faydalanacak? İndirim kampanyasının süresi ne kadar? TOKİ indirimleri için hangi bankalara başvurulacak? Tüm sorulan yanıtları haberimizde

EKONOMİ 23.09.2019, 07:52
Ev alacak yüzlerce kişi TOKİ indirimlerini bekliyordu! Bugün başladı anlaşmalı bankalar hangileri?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ)  Başkanlığının borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş  yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasına başvurular bugün başladı.  TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen  kampanyada alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim yapılacak.

 Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da  yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla  yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

 Son başvuru tarihi 18 Ekim bilinmesi gereken şartlar neler?

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, bugünden  itibaren 18 Ekim'e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra  yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün  olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamında bulunan projelerdeki konut ve iş yeri  alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat,  emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

 Kampanyadan, satışları 2018 Haziran sonuna kadar yapılmış ve geri  ödeme taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri  yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına  dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni  imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Yorumlar (0)