Ev Alacaklar Dikkat! Konut Fiyatlarına Yeni Zam Kapıda

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü fiyat beklenti anketinin açıklanmasıyla beraber bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 oranında artış yaşadı. Bu kapsamda konut fiyatlarına yeni zammın gelebileceği belirtildi.

Ev Alacaklar Dikkat! Konut Fiyatlarına Yeni Zam Kapıda

Kamuoyu ile paylaşılan REIDIN Türkiye Gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksine göre; bir önceki çeyrek temel alındığında yüzde 4 oranında artış yaşandığı görülüyor.

Buna yönelik olarak konut fiyatlarına gelecek 3 ay içerisinde zam yapılması anlam kazandı.

Gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi ise yüzde 98 olarak açıklandı...

Söz konusu yaşanan bu artışla beraber Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti endeksi yüzde 98,0 seviyesine çıkmış oldu.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan REIDIN CEO'su Kerim Bertrand ise;

"Geride kalan çeyrek itibariyle döviz kurunda yaşanan hızlı yükseliş ve piyasadaki volatilite, TÜFE'nin beklentileri üzerinde gelmesi gibi durumlar gayrimenkul sektörüne yönelik olarak duyulan güveni sarsmıştır.

Arkada kalan çeyrek dönemde gayrimenkul sektörüne olan güven kısmi olarak kötümser bir beklentiye dönüşmüştür.

Kredi faiz oranlarıyla alakalı olarak artış eğilimlerinin devam beklentileri ise bankaları ve finansal kuruluşlar için gayrimenkule duyulan güvenli kötümser algıda bırakmıştır.

Gayrimenkul danışmanları kapsamında bakıldığında ise gayrimenkule karşı hissedilen güven endeksi kısmi olarak iyimser kategorisinde bulunsa bile geçilen dönemde yaklaşık 14 puan azalmıştır.

Bunu da dediğimiz gibi piyasaların belirsizliğine bağlayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Xx
Xx - 10 ay Önce

Zaten alamiyoruz.çokca zam yapında hiç alamayalım..

Kral17
Kral17 - 10 ay Önce

Konuta zam değil indirimde yapsan kimse keriz salak değil parasını eve bağlasın hele parası olmayan için kredi çekip ev almak hayal onun yerine deveye hendek atlatmak daha basit