Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Yardımı! Devlet Ev Alacaklara En Az 13 Bin TL Hibe Destek Veriyor

Ev sahibi olmak isteyenlere verilen maddi destekler. 2018 yılında devlet tarafından ev alacaklara sağlanan maddi yardımlar. Devlet konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara binlerce TL maddi destek sağlıyor. Kamupersoneli.net olarak sizlere devlet tarafından ev almak isteyen vatandaşlara sağlanan maddi destekleri aktarıyoruz.

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Konut Yardımı! Devlet Ev Alacaklara En Az 13 Bin TL Hibe Destek Veriyor

Devlet konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara belirli miktarlarda konut yardımında bulunuyor. En az 13 bin TL en fazla ise 20 bin TL olarak ödenen bu destek için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Konut yardımı almak isteyen vatandaşlarda aranan şartlar? Konut desteği için kimler başvuruda bulunabilir? Vatandaşların yapmaları gereken işlemler neler? Kime ne kadar yardım sağlanıyor? İşte tüm bu soruların cevabını sizlerle paylaşıyoruz. 

DEVLET TARAFINDAN SAĞLANAN KONUT DESTEĞİ

Devlet tarafından sağlanan konut desteğini almak isteyen vatandaşların bilmeleri gereken ilk nokta bu desteğin hemen verilmediği. Devlet konut hesabı açtıran ve buraya en az 3 yıl düzenli para yatıran vatandaşlara 3 yıl sonunda en az 13 bin TL hibe destek veriyor. Paranın hesapta kalma süresi ve yatırılan tutar arttıkça bu rakam 20 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Devletin sağladığı bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşların yerine getirmeleri gereken o işlemler

Bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar, öncelikle bankalardan konut hesabı açmaları gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken tek husus bu desteğe başvuruda bulunacak kişinin ev sahibi olmaması. Ancak herhangi bir ev de hissesi bulunan vatandaşlarda başvuruda bulunabilir. Tamamı kendisine ait bir konutu bulunmayan vatandaşlara verilen bu destek miktarı, bu hesaba yatırılacak olan para ve süreye göre değişiyor. Yani devlet bir konut hesabı açmanız ve o hesaba düzenli para yatırmanız karşılığında sizlere destek sağlamış oluyor.

NE KADAR SÜREDE KAÇ TL DESTEK ALINIR?

Açılan konut hesabına yapılacak ödemelerin düzenli olması gerekiyor. Ödemeler konusunda aylık ödeme yapan bir vatandaş bir yıl içerisinde üçten fazla kez ödeme yapmazsa destek hakkını kaybediyor. 3 aylık ödeme yapan kişiler için ise bu sadece bir defa. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise konut hesabı açtıran bir kişi bu hesapta biriken parayı bir yıl içerisinde en fazla iki kez çekebiliyor.

Konut hesabı açtıran kişiler tercihlerine göre isterlerse ayda bir, isterlerse de üç ayda bir hesaba ödeme yapabiliyor. Söz konusu ödemelerini aylık olarak yapan kişiler ayda en az 250, en fazla 2.500 TL, üç aylık ödeme yapanlar için de en az 750, en fazla 7.500 TL yatırabiliyor.

Konut hesabına 36 ila 47 ay arasında para yatıranlar hesapta biriken paranın yüzde 15'i tutarında destek alırlar. Bu süre için en fazla 13 bin TL ödeme yapılıyor. 48 ila 59 ay para yatıranlar hesapta biriken paranın yüzde 18 destek alırlar ve maksimum tutar 14 bin TL'dir. Hesaba 5 yıl ve daha uzun süre kalanlara ödeme miktarının en fazla yüzde 25'i kadar destek alıyor ve bu destek miktarı 20 bin TL'ye ulaşabiliyor. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 01:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şehriyar
Şehriyar - 8 ay Önce

Zaten kendi milletinize ne zaman yardim ettinizki ancak devlet kendi cebine koysun çalsın paralari,he turkiyeye suriyelileri doldurup onlara verir yardimi..bari alay eder gibi konut hibesi demeyin ayip be valla ayip..

Yâr
Yâr - 8 ay Önce

Bir yardim ediyorsunuz sözde insanlarıda maymuna ceviriyorsunuz

Şeb
Şeb - 8 ay Önce

Bende cidden yardım yapacak sandm