Evde Bakım Parası Yatan İller 2019 Haziran Ayı! Evde Bakım Parası (Maaşı) Nasıl Alınır 2019?

2019 yılı Haziran ayı evde bakım parası ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Evde bakım maaşı ödemesi alan kişiler ödemelerin hangi tarihlerde banka hesaplarına yatırılacağını araştırmaya devam ediyorlar ve ödeme tarihlerini sorguluyorlar. Bilindiği gibi Haziran ayı evde bakım parası ödemeleri Aile bakanlığı tarafından ödenecektir. Evde bakım maaşı yatan ve yatmayan illerin listesi belli olmaya başladı. Peki Evde Bakım Parası Yatan İller hangileri? 2019 Haziran Ayı! Evde Bakım Parası (Maaşı) Nasıl Alınır? işte şartlar ve başvuru detaylarına yönelik olarak tüm detaylar...

Evde Bakım Parası Yatan İller 2019 Haziran Ayı! Evde Bakım Parası (Maaşı) Nasıl Alınır 2019?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2019 yılı Haziran ayı evde bakım parası ödemesi gerçekleştirecektir.

Evde bakım parası ödemelerini alan vatandaşların ödeme tarihleri konusunda araştırmaları devam ederken 2019 yılı evde bakım parası ödemesi ise 1305, 97 Türk Lirası olarak belirlendi.

Bunun yanı sıra evde bakım parası ömdemelerinden yararlananalar ödemeleri her ayın 15'ine kadar düzenli olarak alabiliyor. Ancak bu süre elbette Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına göre ay başı, ay ortası ya da ay sonu olarak farklı tarihlerde hesaplara yatırılmaktadır...

2019 YILI HAZİRAN AYI EVE BAKIM PARASI YATAN İLLER HANGİLERİ?

2019 yılı Haziran ayı evde bakım parası ödemesi yapılan iller ise şöyle;

"Ordu, Bolu, Osmaniye, İstanbul, Adıyaman, Tokat, Tekirdağ, Kırklareli, Aksaray, Amasya" olarak açıklandı. Ancak bu liste kamupersoneli.net tarafından sürekli olarak güncellenecektir.

Sizlerde yaşadığınız şehirlere göre hangi illerde evde bakım parası ödemeleri hesaplarınıza yattıysa içeriğimize alt kısımdan yorum olarak yazabilir ve evde bakım parası ödemesi bekleyen diğer okurlarımızla fikir paylaşabilirsiniz.

para ile ilgili görsel sonucu

2019 EVDE BAKIM PARASI HANE BAŞI GELİR ORANI NE KADARDIR?

Aile Bakanlığı tarafından açıklanan detaylara göre 1 Ocak 2019 ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında geçerli olan evde bakım parası ödemesinde hane başı gelir kazancına bakılmaktadır ve en az gelir seviyesi 1219,35 Türk Lirası olmak zorundadır.

Ä°lgili resim

2019 EVDE BAKIM PARASI ZAM ORANI HAZİRAN AYI

Aile Bakanlığı evde bakım parasının 2019 yılında geçerli olan tutarını açıklamıştı.

Buna göre 1 Ocak- 31 Aralık 2019 tarihleri arasında evde bakım parası Şubat, Mart ile Nisan, Mayıs ve Haziran'ın yanı sıra Temmuz ayında 1305,97 Türk Lirası olarak hesaplara yatırılmaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilecik nezaman yatiyor
Bilecik nezaman yatiyor - 3 gün Önce

Bilecik nezaman yatirilcak

Huseyin
Huseyin - 3 gün Önce

Ankara yattimi

Huseyin
Huseyin - 3 gün Önce

Ankara yattimi

Huseyin
Huseyin - 3 gün Önce

Ankara yattimi

Huseyin buyuk yavuz
Huseyin buyuk yavuz - 3 gün Önce

Ankara yattimi

mevlut neslihan
mevlut neslihan - 3 gün Önce

merhaba hatay bakici maasi ne zaman yatar

Ayhan
Ayhan - 3 gün Önce

Ankara yatmamış. 08:30

Zuhal Gencer
Zuhal Gencer - 3 gün Önce

Ankara için aradım sosyal hizmetleri gün içinde yatacak dedi