Evde Bakım Parası Yatan İller! 2019 Yılı Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan ve Yatmayan İller Listesi

Aile bakanlığı her ay düzenli olarak muhtaç kişilere evde bakım parası ödemesi yapmaktadır. Haziran ayının gelmesiyle beraber evde bakım parası ödemesi bekleyen kişiler ödemelerin hesaplarına yatıp, yatmadığını merak ediyor. Evde bakım maaşı yatan ve yatmayan illerin listesi netleşmeye başladı... Peki 2019 Yılı Haziran ayı evde bakım maaşı yatan ve yatmayan iller hangisi? Evde Bakım aylığı ne kadar? Evde bakım parası ödemesi nasıl alınır? İşte detaylar.

Evde Bakım Parası Yatan İller! 2019 Yılı Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan ve Yatmayan İller Listesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2019 yılında geçerli olacak evde bakım parası tutarı ise aylık olarak 1305, 97 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Evde bakım parası alan vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. Evde bakım parası her ayın 15'ine kadar düzenli olarak ödenmektedir.

Ancak bu süre çoğu illerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ödeme durumuna göre ay başı veya ay sonu olarak da gerçekleştirilmektedir.

Ä°lgili resim

2019 YILI HAZİRAN AYI EVE BAKIM PARASI YATAN İLLER

2019 yılı Haziran ayı evde bakım parası ödemesi yapılan il henüz bulunmamaktadır.

Ancak kamupersoneli.net olarak listemizi sürekli olarak güncelleyeceğiz.

Sizlerde yaşadığınız illerde ödemeler hangi illerde yapıldıysa alt kısma yorum olarak yazabilir ve evde bakım parası ödemesi bekleyen diğer okurlarımızla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz...

para ile ilgili görsel sonucu

2019 EVDE BAKIM PARASI HANE BAŞI GELİR NE KADAR?

Aile Bakanlığı 1 Ocak 2019 ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında geçerli olmakla beraber evde bakım parası almak için hane başı gelir kazancına bakmaktadır.

Bu nedenle aylık gelir sınırı ise 1219,35 Türk Lirası olarak bildirilmiştir.

Ä°lgili resim

2019 EVDE BAKIM PARASI ZAM TUTARI

Aile Bakanlığı evde bakım parasının 2019 yılında geçerli olan tutarını açıklamıştı.

Buna göre 1 Ocak- 31 Aralık 2019 tarihleri arasında evde bakım parası Şubat, Mart ile Nisan, Mayıs ve Haziran'ın yanı sıra Temmuz ayında 1305,97 Türk Lirası olarak hesaplara yatırılmaktadır.

HAZİRAN AYI EVDE BAKIM PARASI NE ZAMAN YATAR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ayın 15'ine kadar ödemeler yapmakta ancak bazı nedenlerden dolayı bu süre ay sonuna kadar uzayabiliyor. Ödeme yapılmaması gibi hiçbir durum söz konusu değildir.

Örnek verecek olursak; Mayıs ayında ayın 20'sinde evde bakım parası almış bir kişi Haziran ayının 20'sinde veya 28'inde de ödeme alabilir ancak hiçbir ay ödeme yapılmadan "pas" geçilmemektedir.

Ayrıca evde bakım parası ödemesi ay başında da ödenebiliyor. Bu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının çalışmalarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gül şengünün
Gül şengünün - 3 hafta Önce

Bursa yatimi

Senay
Senay - 3 hafta Önce

Edirne yattımı

Aliriza
Aliriza - 2 hafta Önce

Herkesin tabiki ihtiyacı var olmasa kimse sormaz ama emekliye ikramiye 1Ooo TL artı aylık bu insanlara neden yok bu birileri açıklık getiren bilirim yani bu aylığı yatırmak baslar büyük kelleleri size soruyorum neden bu Aydıncık hicmi Allah korkunuz yok insanlar nadir olmasa zaten yazmalar yayımı ne zaman yatacak diye ihtiyaçları var deyilmi nolur bayramdan önce yatirsaniz ve bir miktarda bayram hacligi verseniz nolur anca çalın garibanin üstünden çalın yazık gerçekten yazık

Bursalı
Bursalı - 3 hafta Önce

Daha e devletden ödemeler gözükmüyor bu ay yandık arkadaşlar geç yatar

Bursalı16
Bursalı16 - 3 hafta Önce

Daha e devletden ödemeler gözükmüyor bu ay yandık arkadaşlar geç yatar

Gül şengünün
Gül şengünün - 3 hafta Önce

Bursa yatimi

Aysel
Aysel - 3 hafta Önce

Bolu yattımı

Iyı bYramlar

Bursalı
Bursalı - 3 hafta Önce

Daha e devletden ödemeler gözükmüyor bu ay yandık arkadaşlar geç yatar