Evde Bakım Parası Yatan İller Hangileri? Evde Bakım Parası Yatan İllerin Güncellenmiş Listesi!

2019 yılı Haziran ayında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım parası ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Yaklaşık 5 milyon hasta, engelli ve bakıma muhtaç yakınlarına verilen desteklerle beraber yardım edilmektedir. Evde bakım parası ödemelerinin hangi illerde hesaplara yatıp, yatmadığını merak eden vatandaşlarımız araştırmalarına devam ediyorlar. Peki evde bakım parası yatan iller hangileri? İşte evde bakım parası yatan illerin güncellenmiş listesi...

EKONOMİ 13.06.2019, 18:28
Evde Bakım Parası Yatan İller Hangileri? Evde Bakım Parası Yatan İllerin Güncellenmiş Listesi!

Evde bakım parası ödemeleri her ay olduğu gibi 2019 yılı Haziran ayında da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilgili vatandaşların banka hesaplarına yatırılmaktadır.

Evde bakım parası ödemeleri ise illere göre farklı tarihlerde ödenmektedir. Bu konuda örnek verecek olursak; Mayıs ayının 5'inde Konya'da evde bakım parası ödemesi alan bir kişi 2019 yılı Haziran ayının 17'sinde ödeme alabilmektedir.

Yani, evde bakım parası ödemeleri genel olarak her ayın 15'ine kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenmektedir ancak bu ödeme tarihi ve süresi ile saati farklılık gösterebilmektedir.

Evde bakım parası ödemesi bekleyen vatandaşların "neden ödeme yapılmadı" endişesine kapılmaması gerekiyor. Çünkü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödeme yapılacak hiçbir kişiyi ve hesabı ihmal etmememktedir...

2019 YILI EVDE BAKIM PARASI ALMA ŞARTLARI VE BAŞVURU YERİ NERESİDİR?

2019 yılında evde bakım parası almak isteyenlerin 3 ana şartı yerine getirmesi talep ediliyor.

Bu şartları ise şu şekildedir;

1) Gelir kriterlerinin uygun olmak.

2) Bakıma muhtaçlık kriterine uygun olmak.

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporunu almak (ispat etmek)

Evde bakım prası ödemesi almak için hane halkının tüm gelirine bakılır ve hane halkı sayısına bölünmektedir. Buna evde bakım parası alacak kişide dahil edilmektedir ve evde bakım parası almak için engelli kişinin ikametinin bulunduğu yerde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ başvuru yapılması gerekmektedir.

2019 HAZİRAN AYI EVDE BAKIM PARASI NASIL SORGULANIR?

2019 yılı Haziran ayı evde bakım parası ödemesi e- Devlet üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e- Devlet şifresi ile giriş yapılara sorgulabilecektir.

Ayrıca engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama yazan kısma tıkladığınız zaman karşınıza açılacak olan ekranda bütün bilgileri öğrenebilirsiniz.

E- devlet üzerinden evde bakım parası ödemesi yapabileceğiniz internet sitesi ise; "https://www.turkiye.gov.tr/aspb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu" olarak biliniyor...

2019 HAZİRAN AYI EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLERİN GÜNCEL LİSTESİ

2019 yılı Haziran ayı evde bakım parası ödemesi yapılan iller şöyledir;

"Ordu, Bolu, Osmaniye, İstanbul, Adıyaman, Tokat, Tekirdağ, Kırklareli, Aksaray, Amasya, Zonguldak, Van, Mersin, Konya, Denizli, Sivas, Manisa, Niğde, Eskişehir, Kocaeli ve Ankara"

Bu illerde evde bakım parası ödemesi olarak 1305 Türk Lirası ödeme yapılmıştır. Diğer yandan listemiz sürekli olarak güncellenecek ve yeni illerde ödemeler yapıldıkça sizlerle paylaşılmaya devam edilecektir...

Yorumlar (13)
Ltf 5 ay önce
Bursa niye yatmiyor
Mht 5 ay önce
Gaziantep ne zaman yatacak
Mehmet 5 ay önce
Gaziantep ne zaman yatacak
barış 5 ay önce
aydın yattı mı
Ali gökçe 5 ay önce
Antalya nezaman yatacak
ozlem 5 ay önce
izmir nezaman yatar
Ahmet Harman 5 ay önce
Antalya yatmadı daha
Savaş 5 ay önce
Edirne ne zaman yatar
Ayhan aktürk 5 ay önce
Burdur ne zaman yatar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın