Evleneceklere Güzel Haber- Çeyiz Hesabı Desteği Artırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, evlenmeye hazırlanan gençlere destek olmak amacıyla başlatılan "Çeyiz Hesabı" uygulamasında yapılan düzenlemeyle devlet katkısı artırıldı. 

Evleneceklere Güzel Haber- Çeyiz Hesabı Desteği Artırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hazırlanan "Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin" yürürlüğe konulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete’te yayımlandı.

Yayımlanan yönetmeliğe göre Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, verilebilecek en yüksek tutar 5 bin liradan 9 bin lira oldu.

İŞTE ARTIRILAN ÜCRETLER

Söz konusu düzenlemelere göre 3 yıllık birikim kapsamında verilecek devlet katkısı tutarı oranı yüzde 10'dan yüzde 20'ye, verilecek en yüksek tutar ise 4 Bin liradan 6 bin 500 liraya çıkarıldı.

4 yıllık birikim sonucunda alınacak devlet katkısı oranı ise yüzde 15’ten yüzde 22’ye çıkarıldı.

Ayrıca Bakanlık tarafından verilecek en yüksek tutar 4 bin 500 liradan 7 bin 500 lira oldu.

5 yıllık ve daha fazlası süre sonucunda alınacak devlet katkısı oranı da yüzde 20’den yüzde 25’e, verilebilecek en yüksek tutar 5 bin liradan 9 bin lira oldu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE