EYT'de Önerge Gelişmelerinin Ardından AK Parti'den İlk Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı katıldığı bir televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda açıklamalarda bulundu. Naci Bostancı'nın EYT açıklaması ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

EKONOMİ 25.10.2018, 21:55
EYT'de Önerge Gelişmelerinin Ardından AK Parti'den İlk Açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı gün içerisinde CNN Türk canlı yayınına katıldı. Program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında son günlerin en önemli siyasi gündem konularından biri olan EYT konusuna değinen Naci Bostancı konuya dair açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasında emeklilik konusu ve emeklilikte yaşa takılanların taleplerine dair açıklamalarda bulunan Naci Bostancı'nın açıklamalarını sizlere aktarıyoruz. 

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın EYT Açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda son günlerde çok önemli gelişmeler yaşanmıştı. MHP'nin İYİ Parti'nin önergesine destek vermesiyle kabul edilen araştırma önergesi sonrası yapılan ikinci görüşmelerde bu önerge reddedilmişti. 

EYT konusunun Meclis'te bu kadar konuşulması ve gelişmelerin ardından ise AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı konuya dair açıklamalarda bulundu. CNN Türk canlı yayına katılan Naci Bostancı EYT konusunda şu ifadelere yer verdi. 

”Bir kere EYT tanımlaması doğru bir tanımlama değil. 1999 yılında çıkan yasa çerçevesinde emekliliğin nasıl olacağı şartlara bağlı; yıla, ödenen gün sayısına ve nihai yaşa bağlı 3 kriter var. Bu kriterleri yerine getiren herkes emekli oluyor. Bazı arkadaşlar, bazı kesimler erken emekli olmak istiyor. Bu 3 şarttan 2’sini temin etmişler, diğer şart ortadan kaldırılsın, biz emekli olalım diyor. Yaşa takılma denilen hadise budur. Eğer biz erken emekliliğin önünü açarsak, bunun anlamı, 30 yaşın altında olan ne kadar genç varsa, onlar için daha genç emekliliğin önünü açacağız demektir. ”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (5)
Gokay 10 ay önce
3600 ek gösterge bence EYT den daha önemli,söz verilen bu uygulama bir türlü başlamadı ne muhalefet ne de hükümet adım atmıyor.
Şeref Kalafat 10 ay önce
Kendiniz yiye yiye bitiremediniz bu dünyanın ahiretide var beyfendiler..

.....
Emektar 10 ay önce
Hakkımı istiyorum çift dikiş deniyorya hadi asgari ücretle ev gecindir cocuk okut kadın besle faturalar Allahtan korkun vebal para olsa herkes ağa paşa günah günah
Önerim 10 ay önce
99 giriş öncesi olan yaşlıların SGK primi yarısı ödensin genç ve yaşlı ayrımı yapmaz işveren
Rambo 9 ay önce
Yaşa gelince avrupa,maaşa gelince afrika sözü çok çok doğru ve konunun özüdür,hikaye anlatmayin ,neden memur 3,4 bin lira emekli maaşı alıyorda ssk liya 1300 lira .oysa memurun primini kim öduyor vergi degilmi ayni butce neden ssklinin primini de 5 bin lira brutden karsilayip adam gibi emekli etmiyor,hatta ssk liy isveren birde prim yatiriyor ,memur haybeden ,sanki devlet işletme mi calistiriyor hepsi benim vergimdense ,bizde ayni emsalden emekli olmaliyiz,herkes herseyi biliyor,birileri birinci sinif ,birileri hep degirmene su tasiyan olarak devam edemez,bu nedenlerle ssk linin emekli yasi abartisiz 40 cok bile yarim maaş yarım yaş