EYT 'de son dakika gelişmesi! Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT talimatı

11 Eylül (EYT) Erken emeklilik yasasında son durum ne? EYT kimleri kapsayacak? Başkan Erdoğan'dan EYT talimatı geldi. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili flaş gelişme yaşandı. NTV yayınında konuşan Prof. Dr. Cem Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini açıkladı.

EKONOMİ 11.09.2019, 20:24
EYT 'de son dakika gelişmesi! Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT talimatı

Yüz binlerce Emeklilikte yaşa takılan EYT mağduru kişi için son dakika gelişmesi yaşandı. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili son durum merak edilirken NTV yayınında konuşan Prof. Dr. Cem Kılıç EYT mağdurları için müjde niteliğinde flaş bir gelişme yaşandığını durdu. 

NTV yayınında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Milliyet yazarı Prof. Dr. Cem Kılıç, EYT konusunda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

Kılıç şunları söyledi: "Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. 'Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var' dedi. Bir parça umutlandım. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu milyonların gündeminde yer alıyor. Emeklilik için gün sayan milyonlarca vatandaş EYT yasası hakkındaki son gelişmeleri merak ediyor. EYT yasası hakkında yaşanan sıcak bir gelişme arama motorlarında EYT yasası hakkında araştırmalar artış göstermesini sağladı. Peki, erken emeklilik yasasında son durum nedir? İşte son gelişmeler ve açıklamalar.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR (EYT) VE ERKEN EMEKLİLİK YASASINDA SON DURUM NE?

Özel bir televizyon kanalında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, bu konuda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

"EYT'LİLERİN DÜŞÜNCELERİNİ ALACAK"

"Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız, Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lilerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

MECLİS AÇILDIĞINDA GÖRÜŞÜLECEK Mİ?

Erken emeklilik yasasının 1 Ekim'den sonra Meclis'te görüşülüp görüşülmeyeceğine dair bir açıklama bulunmuyor. Ancak yasa ile ilgili detayların Meclis açıldıktan sonra görüşülmesi bekleniyor.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR (EYT) YASASI NEDİR?

1998 yılında işe giren işçinin 2023 yılında emekli olması hakkı bulunurken birkaç yıl sonra çıkarılan yasa yüzünden emeklilik 15 yıl sonraya 2038 yılına ertelenmiştir. Bu yasa nedeniyle binlerce kişi EYT kapsamına dahil edilmektedir.

Yorumlar (40)
Emrah ATALAY 3 ay önce
STAJ SSK BAŞLANGIÇ SAYILSIN LÜTFEN
+Ahmet 3 ay önce
STAJ SSK BAŞLANGIÇ SAYILSIN LÜTFEN. (Ağzına sağlık Emrah abi, biz de çalıştık, bizim de hakkımız var. Lütfen hakkımızı verin.)
Musa 3 ay önce
Ben 01.02.1999 sigorta girişi EYT beni kapsıyor mu teşekkürler
Erkan 3 ay önce
Musa senide kapsıyor
İlhan 3 ay önce
İnşaAllah
Elif 3 ay önce
En kısa sürede bir karar çıkması umuduyla bekliyoruz inşAllah
Hasan 3 ay önce
Millet 3600 gunden emekli oluyor biz 10500 gun hala olamuyoruz
İlhan 3 ay önce
İnşaAllah
Sinan 3 ay önce
Hükümet oyalama , hakkımızı geri ver
Süleyman 3 ay önce
Bu bir hak reisden bu yasayı çıkarmasını bekliyoruz insAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın