Faiz İndiriminde Yarış Başladı ! Özel Bankalardan da Müjdeler Geliyor

Merkez Bankası tarafından faiz indirimi yapılmıştı. Bunun ardından kamu bankaları tarafından faiz indirimi yapılmıştı. Kamu bankalarının ardından özel bankalardan da faiz indirimi müjdesi gelmeye başladı.

EKONOMİ 14.11.2019, 10:21
Faiz İndiriminde Yarış Başladı ! Özel Bankalardan da Müjdeler Geliyor

Merkez Bankasının faiz indiriminin ardından kamu bankaları öncülüğünde konut kredisi kampanyasına özel bankalar da katıldı.

Merkez Bankası tarafından 3 toplantıda 10 puanlık faiz indirimi yapılmıştı ve kredi faizlerinin de düşmesini sağlamıştı. Ziraat, VakıfBank, Halkbank ağustosta konut kredisinde faiz oranlarını yüzde 0.99’a çekmişti.

ÖZEL BANKALAR DA İNDİRİM YAPTI

Konu ile ilgili olarka bu dönemde özel bankalarda konut faizi, yüzde 1.30’un üzerindeydi ancak son indirim kapsamında özel bankalar da konut kredisi faizlerini yüzde 0,98'e çekti.

ING Türkiye, konut kredisinde faiz oranını yüzde 0,98'e düşürerek sektördeki en avantajlı faiz oranını sunmaya başladı. Bu kapsamda konut kredisi tutarından bağımsız olmak üzere, faiz oranlarını 12 ila 120 ay vadede yüzde 0,98'e indirdi. Kampanyadan, yeni kredi talebi olanların yanı sıra mevcut konut kredisini ING Türkiye'ye taşımak isteyen müşteriler de faydalanabilecek.

Merkez Bankası tarafından faiz indirimine devam edilmesi bağlamında bankaların faizlerde bir miktar daha gerilemesi beklenmektedir.

Yorumlar (0)