Faiz Oranları Hakkında Bakan Albayrak'tan Önemli Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarında faiz oranları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak açıklamalarında Türk lirası referans faizinin 'TLREF', BİST bünyesinde oluşturulduğunu belirtti.

EKONOMİ 30.08.2019, 08:35
Faiz Oranları Hakkında Bakan Albayrak'tan Önemli Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarında faiz oranı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak faizlere ilişkin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Türk lirası referans faizi 'TLREF', BİST bünyesinde oluşturuldu. YEP kapsamındaki hedeflerimizden olan bu adım bankacılık sektörümüz için hayırlı olsun."

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak söz konusu açıklamalarını sosyal medya hesabından yaptı. Bakan Albayrak Türk lirası referans faiz oranı TLREF'nin Borsa İstanbul AŞ (BİST) bünyesinde oluşturulmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

BAKAN ALBAYRAK'IN FAİZ ORANI AÇIKLAMASI

Bakan Albayrak'ın paylaşımı ise şöyle oldu:

"Finansal mimarimizde Türk lirası çalışabilmemiz için bankalarımızın faiz riskini yönetmelerinde önemli bir eksikliği gidermek üzere Türk lirası referans faizi 'TLREF', BİST bünyesinde oluşturuldu. YEP kapsamındaki hedeflerimizden olan bu adım bankacılık sektörümüz için hayırlı olsun.

Daha çok üreten bir Türkiye, daha güçlü bir Türkiye ekonomisi için atılan her adımı desteklemek en önemli görev ve sorumluluğumuz. Başarılı çalışmalarınızın hız kesmeden devamını diliyoruz."

Yorumlar (0)