Flaş ! Otogaza 47 Kuruş İndirim ! LPG İndirimi Pompaya Yansıyacak Mı?

Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi kapsamında otogaza indirim haberi geldi. Bu gece yarısından itibaren 47 kuruşluk indirim yapılacak. Peki yapılan indirim pompa fiyatlarına yansıyacak mı? Haberimizde...

Flaş ! Otogaza 47 Kuruş İndirim ! LPG İndirimi Pompaya Yansıyacak Mı?

Döviz kurlarındaki ve ham petrol fiyatlarındaki gerileme, benzin fiyatlarının düşmesinin önünü açtı. Bilindiği gibi benzin fiyatlarında yapılan indirimler pompa fiyatlarına yansıdı. 

47 KURUŞ İNDİRİM

Akaryakıt ürünlerinde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) düzenlemesi kapsamında LPG'de gece yarısından itibaren indirim yapılacağı ifade edildi. Bu kapsamda otogazda 47 kuruş indirim yapılacak. 

Mayıs ayından bu yana uygulamada olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştiğinden dolayı LPG indirimi pompa fiyatlarına yansımayacak.  

İNDİRİM NE ZAMAN POMPAYA YANSIYACAK? 

Konu ile ilgili olarak akaryakıtta kurlardaki artışın etkisinin vatandaşa yansımasını önlemek için ÖTV'den karşılanmasını içeren eşelmobil sistemine göre devletin LPG'de 20 kuruş ÖTV alacağı bulunmaktadır. Bu miktar karşılandığında LPG'deki indirimler pompa fiyatlarına da yansıyacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 7 ay Önce

Siz indirim var diyosunuz ama indiren olmuyor malesef. Benzindeki indirim kirikkale için geçerli olmadi

yusuf
yusuf - 7 ay Önce

Mazot ne zaman dusecek

Kerim
Kerim - 7 ay Önce

İndirim var yazıyor ama ne zaman

HASAN
HASAN - 7 ay Önce

47 kuruş indirip yılsonunda ne kadar zam yapılacak peki

Emre
Emre - 7 ay Önce

Indirim falan yok yada var biz koruz