Ford'dan Flaş Karar Karar- 5 Bin Kişi Topluca İşten Çıkarılacak

Dünya devleri arasında yer alan Ford şirketi tarafından flaş bir karara imza atıldı. Alınan kararda ise toplu şekilde 5 bin kişinin işine son verileceği açıklandı.

Ford'dan Flaş Karar Karar- 5 Bin Kişi Topluca İşten Çıkarılacak

Almanya'nın Köln kentinde yer alan ve Avrupa üretim merkezi bulunan Amerika'lı dev otomobil şirketi Ford'dan kimsenin beklemediği bir hamle geldi.

Ford yetkilileri tarafından alınan kararlara göre 5 bin kişinin toplu olarak işten çıkarılacağına karar verdikleri açıklandı ve ve kararın Köln'de yer alan birimde çalışanlara gönderdiği yazı ile bildirildiği ifade edildi.

Ford Köln İşletme Tesisleri Müdürü Gunnar Herrmann ve Personel Dairesi Müdürü Rainer Ludwig tarafından imzalanan yazıya göre işçilere tasarruf planlarının bulunduğu ve bu bütçenin 500 milyon dolar olduğu ifade edilerek 5 bin kişi ile yolların ayrılacağı duyuruldu.

TAZMİNAT ÖDEMESİ YAPILACAK

Ayrıca gönderilen yazıda işten çıkarılacak işçiler 49 yaşından küçük olması durumunda tazminat verilecek.

50 yaşından büyük olanlara ise erken emeklilik yolu kapsamında iş ilişkilerinin sonlandırılacağı ifade edildi.

VOLKSWAGEN VE AUDİ 12 BİN İŞÇİ ÇIKARIYOR

Hafta içi Volkswagen ve Audi firmaları da ülke genelinde çalışan 5 ve 7 bin olmak üzere toplam 12 bin işçi çıkaracağını duyurmuştu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE