GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Arslan'dan Doğalgaz Zammı Açıklaması

GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, 'Doğalgaz fiyatlarına zam olacak mı?' sorusuna yanıt verdi. Bu konuda yapmış olduğu açıklamalarında dolar kurunda yaşanan yükselişe vurgu yalan Yaşar Arslan önümüzdeki günlerde zam olabileceğinin işaretini verdi.

EKONOMİ 29.09.2018, 01:37
GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Arslan'dan Doğalgaz Zammı Açıklaması

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan doğalgaz fiyatlarında yaşanabilecek artışlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Yaşar Arslan ekonomiye dair yapmış olduğu değerlendirmeler sırasında değindiği konu ile ilgili olarak son dönemlerde yaşanan dolar kuru artışlarına vurgu yaptı. Dolar kurunun son aylarda yaklaşık yüzde 50 oranında bir artış gerçekleştirdiğini ifade eden GAZBİR Başkanı Arslan bu durumun zam için kaçınılmaz olduğunu vurguladı. 

DOĞALGAZ'A ZAM MI GELİYOR?

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan son günlerde yaşanan ekonomik gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Sözcü'de yer alan habere göre; Bu konuda hem dolar kuruna hemde petrol fiyatlarında yaşanan artışa değinen GAZBİR Başkanı Arslan, Türkiye'nin en ucuz doğalgaz kullanan Avrupa ülkelerinden biri olduğuna vurgu yaparak bu durumun devam etmesi istediklerini söyledi. 

Açıklamalarında zam olacak mı konusuna dair de görüşlerini aktaran Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, konuya yüzde 9 oranında bir zam ön görüldüğünü ifade etti. 

“Gördüğümüz kadarıyla, önümüzdeki süreçte konutlara mümkün olduğu kadar az bir fiyat artışı yansıtılacak şekilde politika izlenecek. Petrol fiyatının da önümüzdeki süreçte 100 dolar seviyesine çıkma ihtimali konuşuluyor. İnşallah, 100 dolara gitmeyeceğini umuyoruz. Bizim düşüncemiz 85 dolardan aşağı tekrar döneceği yönünde. Doğalgaz fiyatı artışında önümüzdeki dönem için bir oran söyleyecek olursak tümünde yüzde 15’lik bir oran söz konusu gibi görünüyor. Konutlara yüzde 9, elektrik üretiminde de yüzde 17 seviyesinde fiyat artışı gerçekleşebilir.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)