Gazprom Heyetinden Enerji Bakanı'na Ziyaret

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, dünyanın en büyük enerji şirketlerinden birisi konumundaki Gazprom'un üst düzey yöneticileri ve beraberindeki heyeti kabul etti...

EKONOMİ 31.08.2016, 17:13 31.08.2016, 17:09
Gazprom Heyetinden Enerji Bakanı'na Ziyaret
 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rus enerji şirketi Gazprom'un Üst Yöneticisi (CEO) Aleksey Miller ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Albayrak ile Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini ele almak üzere Türkiye'ye gelen Gazprom'un Üst Yöneticisi (CEO) Miller'ın görüşmesi, Beşiktaş'taki Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşti.

Baş başa görüşmenin ardından geçilen heyetlerarası toplantıya, Müsteşar Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Dış İlişkiler Genel Müdür Vekili Safa Uslu ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ile bakanlık müşavirleri katıldı.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı ve milletvekili Aleksander Babakov'un da bulunduğu Gazprom heyetinde ise Miller dışında Başkan Yardımcıları Vitaly Markelov ve Aleksander Medveyev ile diğer şirket yetkilileri yer aldı. 

Söz konusu görüşmede, Türk Akımı projesinin yanı sıra Türkiye'nin Rusya ile kontratından kaynaklı hakları çerçevesinde başlattığı tahkim süreci ve bölgesel enerji iş birliğiyle ilgili konuların ele alınacağı belirtildi.

AA
Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)