banner731

Geçim Sıkıntısı Yaşayan Vatandaşlara Ev Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yaptığı açıklamalara göre geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara yeni konutlarda üstüm yaşam koşulu sağlanacak. Hedeflerin 9 bin 200 konut olarak belirlendiği açıklandı.

EKONOMİ 06.02.2017, 10:18 06.02.2017, 10:32
Geçim Sıkıntısı Yaşayan Vatandaşlara Ev Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'ne katılarak yaptığı açıklamalarda kentsel dönüşümde yeni adımlar atıldığını ifade etti. Yapılan konutlarda ise hedefin 9 bin 200 olarak belirlendiği açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, önemli bir çalışma yürüttüklerine değinerek, "9 bin 200 konut, bin kadar da iş yerine başlıyoruz. Bazı müteahhitlerin sorun çıkardığını biliyoruz. Bu törenden sonra bunları çözeceğiz." açıklamalarında bulundu.

SORUNLAR ORTADAN KALKACAK

Fikirtepe'nin eskiden beri bazı sorunlarla karşılaştığına dikkat çeken Bakan Özhaseki, bunları çözmek adına yeni önemli adımlar attıklarını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, KİPTAŞ'ın bu konularda önemli işlere parmak bastığını ifade ederek; "Eğer yine bazı müteahhitler sorun çıkartmaya devam ederse KİPTAŞ, İller Bankasıyla tüm adaları yapıp herkesin evini teslim edeceğiz. Kira ödenmesinde bir takım sorunlar vardı. Önümüzdeki hafta ben onları da çözüyorum. Vatandaşların sorunları bitmiş olacak." açıklamasında bulundu.

10 YIL İÇERİSİNDE KONUTLAR YAPILACAK

Türkiye'nin deprem kuşağında bulunduğuna dikkat çeken ülkenin yüzde 42'sinin deprem alanı olduğuna dikkat çeken Bakan Özhaseki, geçen yüzyıl içerisinde 6 ve üzeri şiddetli 56 deprem yaşandığını belirterek bu ifadelerde bulundu:

"82 bin kişi hayatını kaybetti. Yerin altındaki hareketlere mani olamayız. Yapmamız gereken tek şey hazırlıklı olmaktır. Bu anlamda büyük gayret içindeyiz. Bilim insanlarının da demesine göre 2030'a kadar İstanbul'da deprem karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Şiddeti de en az 7 olacak gibi gözüküyor. O yüzden bir an önce işe başlamamız lazım. İstanbul'da yılda 50 bin konut yıkılıp, yeniden yapılıyor. Bunu hızlandıracağız, en az 5 misline çıkartacağız. Yeni yasalarla İstanbul'da inşallah yılda 250 bin konut yapacağız. Bunların hepsi orta, dar gelirli vatandaşlara verilecek. 10 yıl içinde vatandaşlarımızı sağlıklı konutlara taşıyacağız." dedi.

Diğer yandan Bakan Özhaseki kentsel dönüşümde yeni hedefler benimsediklerini ifade ederek yaşam standartlarının üst düzey olması için gerekli adımları attıklarına dikkat çekti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)