Geleceğin Mesleklerinin Ortak Özellikleri ! En Çok Para Kazandıran Sektörler

Türkiye ve global alanda da zirvede olacak meslekler şimdiden belli. Bu meslekler geleceğin mesleği unvanını alıyor ve bu sektörlerde işe girenler çok para kazanıyor.

EKONOMİ 28.09.2017, 10:50 28.09.2017, 11:13
Geleceğin Mesleklerinin Ortak Özellikleri ! En Çok Para Kazandıran Sektörler

Yakın gelecekte sadece Türkiye'de değil global alanda da zirvede olacak ve çalışanlarına refah bir yaşam kazandıracak olan meslekler şimdiden belli. Geleceğin mesleklerinin özelliklerini ve detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Kentlere olan göçlerin oldukça arttığı, çoğu şehrin metropol olma yolunda hızla ilerlediği günümüzde, bu hızlı değişimin de planlanması ve yönetilmesi gerekiyor.

Geleceğin prestijli meslekleri arasında “Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi” bulunuyor.

Konu ile ilgili olarak Hürriyet'in aktardıklarına göre bu sektörde çalışanları refah bir yaşam bekliyor.

Küreselleşmenin etkilerini hemen her alanda hissetmeniz mümkün. Bu büyüme iç ve dış ticarette taleplerin karşılanması aşamasındaki ihtiyaçları da arttırmakta. Uluslararası ithalat ve ihracatta “Gümrük İşletmeciliği” hızlı bir şekilde büyüyor ve önümüzdeki yılların gözde meslekleri arasında yerini alıyor.

“Sistem Tasarımcı ve Yöneticisi”, “Ağ Yöneticisi”, “Web Tasarımcısı”, “Programcı ve Yazılım Geliştiricisi” meslekleri de günümüzde geleceğin meslekleri arasında yerini alıyor. Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından izleyen, hatta bizzat bu gelişmelere öncülük eden mesleklerin önümüzdeki yıllarda önemlerini giderek arttıracakları günümüzde de görülen bir gerçek. Bu meslekler genel adıyla “Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri” biliniyor.

Adından çokça bahsettiren “Biyomedikal Mühendisliği” gelecekte en gözde mesleklerden biri olmasına rağmen günümüzde de çok talep görüyor. Sağlık sektöründeki gelişmeler de teknoloji ile paralel olarak ilerlemesini ilerleyişini sürdürüyor. Söz konusu meslek dalında Kalp pilleri, yapay organlar, diyaliz makinesi gibi tıbbi cihazların tasarımı ve üretilmesi üzerine çalışılıyor.

Gıda sektörünün öncüsü “Şef”, “Degustatör” ve “Gastronomi Uzmanlığı” meslekleri de geleceğin en gözde meslekleri arasında yer alıyor. Yemek yapmanın hayata lezzet katmaktan çok sanata dönüştüğü söz konusu meslekler genel adıyla “Gastronomi ve Mutfak Sanatları” olarak da biliniyor. 

Teknolojik gelişmelerle beraber geleceği belirleyen mesleklerin başında “Endüstri Ürünleri Tasarımı” geliyor. Günlük hayatımızda kullandığımız araç-gereçler ve daha nicelerinin tasarımı söz konusu meslek ile yapılıyor.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)