Geliri Olmayan Vatandaşlara Devletten Destek ! Aylık Ödeme Yapılıyor

Türkiye'de devlet destekleri oldukça sık düzenleniyor ve vatandaşların mağduriyetinin kaldırılması hedefleniyor. Bu bağlamda geliri olmayan vatandaşlara da destek veriliyor. Aylık olarak 600 TL ödeme yapılıyor. Peki bu destekten yararlanmak için aranan şartlar neler? İşte detaylar...

EKONOMİ 25.09.2019, 07:35 25.09.2019, 10:10
Geliri Olmayan Vatandaşlara Devletten Destek ! Aylık Ödeme Yapılıyor

Ülke genelinde her yıl milyonlarca vatandaş devlet tarafından tanınan ve takdim edilen desteklerden faydalanmaya devam ediyor. Buna göre daha önce başlatılan uygulamanın devam edeceği belirtildi ve geliri olmayan vatandaşlara aylık 600 TL ödeme yapıldığı ifade edildi.

GERİ ÖDEMESİZ DEVLET DESTEĞİ

Herhangi bir sosyal güvence sahibi olmayan ve dar gelirli vatandaşlar statüsüne mensup olan vatandaşlar için devlet maddi destek yardımı sağlıyor. 

Bu yardımlar farklı rakamlar ve niteliklerde olsa da, şuan için Türkiye’de en fazla tanınan destek 2.022 aylığıdır. 2022 aylığı olarak ön plana çıkan devlet desteği geri ödemesiz sürekli devlet desteği olarak ön plana çıkıyor.

Bu destekten faydalanabilmek için vatandaşların kriter olarak belirlenmiş 3 şarta sahip olması gerekmektedir. İlki yaş şartıdır. 65 yaşını geçmiş olmaları gerekmektedir.

İkinci olarak gelir şartı ön plana çıkıyor. Bir yerde çalışmayan, sabit bir maaşı veya geliri olmayan ve dar gelir mensubu vatandaşların bu haktan yararlanabilmesi mümkün kılınıyor.Son olarak ise; Sosyal Güvence konusunda beliriyor. Vatandaşların herhangi bir şekilde sosyal güvencelerinin olmaması ve desteğe ihtiyaç duymaları halinde SKG tarafında şuan için 601 lira olan desteğin tahsis edilmesi mümkün oluyor.

Yorumlar (0)