Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatları Açıklaması!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde düzenlenen Et ve Süt Festivali'ne katılım sağladı ve orada Ramazan öncesinde merak edilen et fiyatlarına yönelik olarak açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 13.05.2018, 16:35
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatları Açıklaması!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba bugün Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde düzenlenen Et ve Süt Festivali'ne katılım sağladı ve et fiyatlarına yönelik olarak açıklamalarda bulundu.

Bakan Fakıbaba'nın açıklamalarından satır başları;

2002 yılına bakıyorum tarıma verilen destek 1.9 milyar seviyelerinde bulunurken bizler bunu 2018 yılında 15 milyara çıkardık.

Ortalama 7.5 misli artış yapmayı başarmışız. Çiftçi vatandaşlarımız ile konuştum bazı problemler var. Elbette problemsiz olmayacak.

Ancak şundan çok eminler ve diyorlar ki "Hükümet olarak, AK Parti olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olarak size inanıyor ve güveniyoruz"

Bir hekim olarak bir cerrah olarak ilk olarak Gıda Bakanlığı denilince şaşırmadım değil. İlk haftadan itibaren öyle bir sevdim öyle bir sevdim ki mesleğime alıştım ki siz üretici kardeşlerime hayranım ben aşığım.

Sizler olmasanız açız, ülkemiz aç. Yaptıklarınız çok önemli. Sadece para olarak değil manevi olarak çok güzel işler yapıyorsunuz.

Bakın, bugünden itibaren üçüncü bir market zincirini satışa ilave ettik. 13 bin olan kırmızı et marketler zinciri 15 bine çıkmış oldu. 81 milyon vatandaşımız daha rahat olsun, daha rahat alışveriş yapsın diye. O marketlerde de bugünden itibaren 29 liradan ve 31 liradan alma şansına sahip olacaksınız.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)