Gıda Fiyatları Hakkında Bakan Pakdemirli'den Önemli Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli gıda fiyatlarındaki dalgalanmalar hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Bakan Pakdemirli bu konu hakkında gıda fiyatlarındaki suni dalgalanmalara son verileceğini ifade etti.

EKONOMİ 14.10.2018, 00:20 Batuhan
Gıda Fiyatları Hakkında Bakan Pakdemirli'den Önemli Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Elazığ'da bir otelde düzenlenen programda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelerek çeşitli açıklamalar yaptı. Bakan Pakdemirli açıklamalarında gıda fiyatlarındaki suni dalgalanmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamalarında gıda fiyatlarındaki suni dalgalanmalara son verileceğini ifade etti. 

Konu ile ilgili olarak Bakan Pakdemirli, "Tarımda Milli Birlik Projesi, herkesin sağlıklı beslenmesini, hakkaniyetli bir değer zinciriyle sağlayarak, ülkemizin uluslararası alanda rekabetçi bir güç olması sağlanacağını belirtti.

GIDA FİYATLARINDAKİ SUNİ DALGALANMALARA SON VERİLECEK

Ayrıca Bakan Pakdemirli, plansızlık nedeniyle gıda fiyatlarındaki suni dalgalanmalara son verileceğini vurgulayarak ön tedbirlerle kontrol altına alınacağını ifade etti. Bakan Pakdemirli'nin açıklamaları ise şöyle oldu:

"Tarımda Milli Birlik Projesi, herkesin sağlıklı beslenmesini, hakkaniyetli bir değer zinciriyle sağlayarak, ülkemizin uluslararası alanda rekabetçi bir güç olmasını sağlayacaktır. Tarımda Milli Birlik Projesi ile inşallah yine tarımda bütüncül bir perspektifle, yapısal reformları hayata geçireceğiz. Tarladan sofraya kadar uzanan ürün değer zincirinde yüzde 50'ye varan israf ve verimsizlikleri ortadan kaldıracağız. Plansızlık nedeniyle gıda fiyatlarındaki suni dalgalanmalara son vereceğiz. Ölçek problemi nedeniyle tarımsal girdi maliyetlerindeki yüksekliği, alacağımız ön tedbirlerle kontrol altına alacağız."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)