banner731

Goldman Sachs Tarafından Altın Fiyatları Hakkında Şok Açıklama! Altın Fiyatları Yükselecek Mi?

Dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs tarafından yatırımcıları ilgilendiren flaş bir açıklama yapıldı. Yatırımcıların güvenli limanı altın hakkında yapılan açıklamaya göre flaş bir tahminde bulunuldu. Altın fiyatlarının gelecek dönemde nasıl bir yol izleyeceği sorgulanıyordu. Peki altın fiyatları yükselecek mi?

EKONOMİ 08.08.2019, 21:57
Goldman Sachs Tarafından Altın Fiyatları Hakkında Şok Açıklama! Altın Fiyatları Yükselecek Mi?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli yatırım bankası Goldman Sachs analistleri tarafından altın fiyatları hakkında flaş bir açıklama yapıldı.

Ticaret savaşlarının devam etmesi halinde altın fiyatlarının gelecek altı ay içinde büyük bir rekor kıracağı ve 1,600 doları aşacağını öngörüyor.

Goldman Sachs’ın yayınladığı not içerisinde ;

"Büyüme endişeleri, ticaret savaşı etkisiyle devam ederse, borsa yatırım fonlarının desteğiyle altın fiyatları yükselişe devam edebilir." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca altına dayalı borsa yatırım fonlarının ivme kazanacağı ve bununla beraber 2016 yılında olduğu kadar güçleneceği ve kısa vadede artışa devam edeceğini vurgulandı.

2013 YILINDAN BERİ İLK KEZ 1,500 DOLARIN ÜZERİNE ÇIKTI

Diğer yandan altın fiyatları 2013 yılından bu yana ilk kez 1,501.36 dolarla 1,500 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) piyasaları tahvil ve hisse senedi satışlarında yaşanan düşüşle berbaer altın fiyatları 2013 yılından bu yana ilk defa 1,501.36 dolarla 1,500 doların üzerine çıktı.

Yorumlar (0)