Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'den İstihdam Açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci sanayicilerle bir araya geldiği iftar programı kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında ekonomi ve istihdam konularına dair açıklamalarda bulundu. Ak Parti'nin bu konuda atmış olduğu adımları değerlendiren Bakan Tüfenkci bundan sonraki süreçlerde de bu çalışmaların devam edeceğini açıkladı. 

EKONOMİ 31.05.2018, 02:30
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'den İstihdam Açıklaması

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından Malatya'da düzenlenen 'Doğu Anadolu İftarı' programına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci burada bir konuşma gerçekleştirdi. Yapmış olduğu konuşmasında seçim sürecine dair yaşanan gelişmeleri değerlendiren Bakan Tüfenkci ekonomi konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

BAKAN TÜFENKCİ'DEN İSTİHDAM AÇIKLAMASI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci sanayicilere yönelik konuşmasında döviz kurunda yaşanan dalgalanmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. 24 Haziran'da güçlü bir hükümet ve Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye'yi şaha kaldıracaklarını söyleyen Bakan Tüfenkci Türkiye'nin 2002'den itibaren ihracatını 5 kat arttırdığını hatırlattı. İstihdam konusuna dair de değerlendirmeler yapan Bakan Tüfenkci 1 milyon 300 bin kişinin istihdam kampanyası kapsamında iş sahibi yapıldığını söyledi. 

"Baktığımız zaman 2017 yılında Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğiyle 1 milyon 347 bin insanımıza iş, aş bulmuş 7,4 gibi büyüme oranını yakalamış bir Türkiye, Afrin ve Fırat Kalkanı operasyonuyla sınırlarında oluşturulmaya çalıştırılan terör koridorunu bozabilmiş bir Türkiye elbette ki birilerini düşmanlıklarını, şimşeklerini üzerine çekmekten geri kalmadı. Finansal araçlarla Türkiye'yi sıkıştırma operasyonları, özellikle seçimler yaklaştıkça artarak devam etti. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki aldığımız tedbirlerle dövizdeki bu oyunu bozuyoruz. Allah nasip ederse 24 Haziran'dan sonra hem enflasyon hem de faizler noktasında çok önemli adımları atmış olacağız. Önemli olan insanımıza iş aş bulmak, üretimi arttırmak. Bu noktada bizim en büyük teminatımız 16 yıldır ülkemize yaptıklarımızdır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)