Hak İş Başkanı Mahmut Arslan: Hükümete Çağrımız Asgari Ücret Makul Oranda Artırılsın

Hak İş Başkanı Mahmut Arslan katılmış olduğu bir program kapsamında yapmış olduğu konuşmasında asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. Mahmut Arslan açıklamalarında yaşanan ekonomik sıkıntılara vurgu yaparak asgari ücretin artırılmasını istedi.

EKONOMİ 01.11.2018, 21:21
Hak İş Başkanı Mahmut Arslan: Hükümete Çağrımız Asgari Ücret Makul Oranda Artırılsın

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Diyarbakır'da Hak-İş Sendikası tarafından organize edilen "Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi" etkinliğine katıldı. 

Söz konusu etkinlik kapsamında bir konuşma yapan Mahmut Arslan bölgede çalışma ve istihdam alanında yaşanan sorunlara dair açıklamalarda bulundu. 

HAK İŞ SENDİKASINDAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Diyarbakır'da gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında asgari ücret konusuna da değinen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan hükümete taleplerini iletti. Mahmut Arslan asgari ücret açıklamasında enflasyon ile mücadele kapsamında hükümetin yanında oldukları vurgusunda bulunarak her kesimin bu konuda elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti. 

Konuşmasında hükümetten makul bir oranda ücretlerin artırılmasını talep eden Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan şu ifadeleri kullandı. 

"Buradan, hükümete çağrımız yılbaşında asgari ücret ve kamu sözleşmelerinde, emekliler de dahil makul bir noktada ücretlerin arttırılmasıdır. İşletmelere çağrımız, lütfen devletin size verdiği desteklerin, teşviklerin farkında olun, bunları istihdamı bozucu bir şekilde kullanmayın. İstihdamı korumalıyız. Çalışanlar işini kaybetmemeli ve birlikte çözüm bulmalıyız."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)