Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'dan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) Süreci Hakkında Yeni Açıklama!

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmeleri sürecine ilişkin yeni açıklama geldi. Masa başında TİS'in imzalanması talebinde bulunduklarını ifade eden Arslan, "Önemli bir bölümünde müzakere süreçleri tamamlandı" dedi. İşte ayrıntılar.

EKONOMİ 05.08.2019, 23:30
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'dan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) Süreci Hakkında Yeni Açıklama!

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'dan toplu iş sözleşmesi (TİS) süreci hakkında yeni bir açıklama yaptı. TİS'in ciddi bir bölümünde sürecin tamamlandığını ifade etti ve yaptığı değerlendirmesinde; "Türkiye'de yeni bir kısım sorunlara fırsat vermeden masa başında TİS'in imzalanmasını istiyoruz" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile yakın zamanda bir görüşme yaptıklarını ifade eden Arslan;

"Hak-İş olarak önerilerimizi paylaştık. Kendilerine taleplerimizi ilettik. Daha sonra da kendileri bize taleplerini ulaştıracaklarını söylediler.

O teklifler henüz ulaşmadı. En kısa sürede bize ulaşacak ve Hak-İş olarak sendikalarımızda bir yol haritası oluşturacağız." dedi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında yaklaşık 180 bin civarında kamu işçisinin TİS görüşmelerine odaklandığını belirtti ve;

"Önemli bir bölümünde müzakere süreçleri tamamlandı. Bir bölümü arabulucu, bir bölümünde de grev aşamasına gelindi. İnşallah bir kriz yaşamadan, grev aşamasına gitmeden ve Türkiye'de yeni bir kısım sorunlara fırsat vermeden masa başında TİS'in imzalanmasını istiyoruz.

Hem kamudaki 71 bin üyemiz adına hem de 1 milyona yakın taşeron işçinin enflasyon farkının bu TİS'e dahil edilmesi hususundaki talebimizi Sayın Bakana ilettik.

Umarım bu konularda da bir uzlaşma sağlanır. Sayın Bakan son derece samimi, içtenlikli ve bu konuda hakikaten sorun çözmeye odaklanmış.

Bütün bu iyi niyet ve samimiyetin sonuçlarında inşallah TİS sonuçlarını masada elde etmiş oluruz. Asgari ücret konusundaki çabaları biliyoruz. Umarım bütün çabalar TİS'e de yansır." dedi.

Yorumlar (26)
D.h.m.i kit taşeron işçisi 2 ay önce
Kaç yıldır oyalayorsunuz biz lafta olsun istemiyoruz icratınızı yapın hakiş devletin hükümetin sendikası hükümet yapmamış senmi yapacan hakiş bırak ya üye sayısı kaybediyorum demiyon ya halen garibanların kandırmanın peşindesiniz d. h. M. İ. De üye sayısı kaybedeceksin
Cemil Belediye ağır vasıtalı şöför 2 ay önce
Belediye taşeron kadro vermediniz..boş konuşma hak iş.....adam olsanız bu cocuklar durumu nolcak diye sorardiniz..yok bakana ilettikde oydu buydu..Allah a havale ediyorum hepinizi..inşAllah bu paraları yiyemeden gidersiniz öbür tarafa..
Ağrılı04 2 ay önce
8 yıldır belediyede çalışıyorum adam gibi ne bir kadro verdiniz nede sendika. Hak-iş ancak alacağı aidatı bilir işçinin hakkını savunmaz. Bizi böyle muamma içinde koyan kim varsa ALLAH a havale ediyorum
Serkan agyazi 2 ay önce
Sizin adelet anlayışinz buymus sizleri rabbime şikayet ediyorum siyasetçiler sizin yatacak yeriniz olmayack zalim insanlar keser döner sap döner
Kit taşeron kölesi 2 ay önce
Kölelige son verin artık hükümet akıllı olun bu halk busaatten sonra adınızı bile zikretmiyor
70 e takılanlar 2 ay önce
Ne kadrosu hepsi hikaye seçim zamanı geldiğinde herkes payına düşeni alır diyorum Allah'a havale ediyorum
İLLER BANKASI 1 ay önce
İLLER BANKASI TAŞERONA KADRO.
İLLER BANKASI 1 ay önce
İLLER BANKASI TAŞERONA KADRO.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın