HAK İş Sendikası Başkanı Arslan'dan Asgari Ücrete Destek Talebi

Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan enflasyon ve asgari ücret konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyonun en çok işçi kesimini vurduğunu ifade eden Mahmut Arslan, asgari ücret konusunda hükümetten destek beklediklerini söyledi.

HAK İş Sendikası Başkanı Arslan'dan Asgari Ücrete Destek Talebi

Cumhuriyet Halk Partisi ekonomi heyeti, Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan ile bir görüşme gerçekleştirdi. 

HAK İş binasında gerçekleştirilen görüşme sonrası ise bazı açıklamalarda bulunan Mahmut Arslan, asgari ücret beklentilerine yönelik değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Mahmut Arslan'ın asgari ücret konusunda yapmış olduğu açıklamaların detayları ve hükümetten atılmasını talep ettiği adımların detaylarını sizlerle paylaşıyoruz 

HAK İŞ BAŞKANI ARSLAN'DAN ASGARİ ÜCRETE DESTEK TALEBİ

Hak İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan asgari ücret konusunda yapmış olduğu açıklamalarına, ekonomide yaşanan gelişmeler ve enflasyon oranlarına değinerek başladı. Bu çerçevede asgari ücretin yüksek enflasyon, döviz ve faiz üçlemi içerisindeki olumsuzluklardan kurtarılması gerektiğini söyleyen Mahmut Arslan hükümetten beklentisini dile getirdi. 

“Asgari Ücret Tespit Komisyonunda sendikal örgütlülüğün olduğu işletmelere vergi indiriminin yapılmasını talep ediyoruz. Özellikle işverenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için yapılanları yeterli görmüyoruz. İşletmelerin üzerindeki vergi yükünün asgariye indirilmesini ve çalışanlara ciddi bir şekilde destek sağlanmasını istiyoruz.”

ENFLASYONUN EN BÜYÜK MAĞDURU İŞÇİLERDİR

Mahmut Arslan yapmış olduğu konuşmasında ayrıca enflasyon konusuna dair görüşlerini paylaştı. Enflasyonun en çok işçi kesimini vurduğunu aktaran Hak İş Başkanı Mahmut Arslan, ekonomik olarak sıkıntılı günlerin yaşandığı şu günlerde bu sorunların ele alınmasını talep etti. 

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanımız ile yaptığımız görüşmede acilen Üçlü Danışma Kurulu’nun toplantıya çağrılması talebinde bulunduk. İş Yasasına göre belli dönemlerde toplanması gereken Kurulun ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu dönemde toplanmasını ve sorunların masaya yatırılmasını istiyoruz. Hükümetimizin enflasyon konusundaki mücadelesini destekliyoruz. Çünkü enflasyonun en büyük mağduru işçilerdir. Enflasyonla mücadelede HAK-İŞ olarak istekli, arzulu ve kararlıyız”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KERİMAN SİLAV
KERİMAN SİLAV - 8 ay Önce

Bir tek işçiyi,asgari ücretlşyi düşünen haklarını koruyan HAK İŞ.O kadar sendika içinde hakkımızı arayan sendikalar yok ve Hak İş şimdiye kadar vermiş olduğu sözlerin hepsini yerine getirdi.Hak İş genel başkanı ve bu uğurda emeği geçenlere teşekkür ederiz